x-kom hosting

Poszukuję ramu!

Dedrax
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Poszukuję pamięci do komputera taty, jest tam płyta asusa p5vd2mx

 

Poszukuje 4gb w konfiguracji 2x2, inaczej nie obsłuży (instrukcja tak twierdzi), jak najtańsze jak się da, bo to stary komputer, mile widziane nowe pamięci :)

 

Taktowanie max ktore obsluguje plyta to 533 mhz

Edytowane przez Dedrax

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Sprawdziłem i masz rację, płyta obsługuje maksimum 4 GB RAMu w konfiguracji 2x 2 GB, maksymalne taktowanie 533 MHz.

 

Sęk w tym, że jest problem, żeby kupić nowe moduły 2 GB o takim taktowaniu. Jaki system operacyjny jest zainstalowany na komputerze taty? I do czego ten komputer jest używany?

 

Jeśli jednak używane wchodziłyby w grę (można np. pytać o gwarancję rozruchową, chociaż tygodniową lub dwutygodniową), to - zgodnie z listą kompatybilnych pamięci ze strony Asusa (http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5VD2-MX/P5VD2-MX_QVL.pdf) - można by wziąć te:

 

2x Kingston KVR533D2N4/2G -  http://allegro.pl/kingston-kvr-ddr2-2x2gb-533mhz-pc2-4200-100-ok-i6683675878.html

 

Niestety, to są jedyne pamięci na Allegro, które Asus wymienia w swoim dokumencie modeli kompatybilnych. Jest co prawda duża szansa, że ruszyłyby też np. GoodRAMy 2x 2 GB, ale raz, że też są używane, a dwa, że są droższe. Te same uwagi odnoszą się do jakichś pamięci G.Skilla które znalazłem.

KuklaPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Stwierdzam, iż obecny hynix 512mb który tam działa bezproblemowo nie jest obecny na tej liście.

 

Zamówiłem dlatego też kingstony KFJ (ponoć kompatybilne z wszystkimi chpsetami, m.in. VIA, który jest w tej płycie), znalazłem dość okazyjną cenę (już nie dostępne, jedna parka w dualu była jedynie)

Mam nadzieję, że będą działać, jak nie to je zwrócę, bo kupiłem od firmy (14 dniowy zwrot)

 

@Edit to ja tylko nie pamiętałem hasła na telu :V i tak, mamy z ojcem takie same płyty :D

Edytowane przez KuklaPL
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Oczywiście jest szansa, że pamięci które zamówiłeś będą działać. Te listy udostępniane przez producentów płyt głównych to po prostu "lista pewniaków", ale wiadomo, nikt nie ma ani czasu, ani możliwości żeby testować każdy jeden model pamięci dostępny na rynku. :) Często dotyczy to zresztą GoodRAMów - chyba nie widziałem ich jeszcze na żadnej liście kompatybilności, a też nie sprawiają problemów.

KuklaPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli nie będą działać to zwyczajnie je odeślę i zamówię inne :) Powinny się pojawić we wtorek w środę (bo pocztex 48) to przetestuję :)

 

Niech mi jeszcze ktoś powie jak jest z szybszymi pamięciami. Załóżmy, że do tej płyty obsługującej max 533 MHz wrzucam 800 MHz, będą działać z prędkością 533 czy nie będą działać w ogóle?

Edytowane przez KuklaPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.