x-kom hosting

Jaka pamięć ram?

QOU
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie chcę zmienić pamięć ram w moim PC. Szukam jakiejś dobrej pamięci do gier o pojemności 16gb , żeby pracowały w dualu (2x8gb). Jesteście w stanie coś polecić?
Moja MOBO : Gigabyte H97M-D3H
A to pamięć która mi się rzuciła w oczy : https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-1600mhz-16gb-cl10-hx316c10fbk2-16-637831/

Mortor
komentarz
komentarz
41 minut temu, QOU napisał:

Jesteście w stanie coś polecić?

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-16gb-1600-2-8gb-cl10-10-10-28-gy1600d364l10-16gdc-522374/

Dobre i sprawdzone pamięci od Polskiej firmy GoodRam z serii Play. Charakteryzują się radiatorem odprowadzającym ciepło.

 

Jeśli jesteś w stanie dopłacić to polecam: https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-ddr3-2x8gb-1600mhz-cl9-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

Sprawdzone pamięci od Cruciala z serii Ballistix. Charakteryzują się radiatorem i opóźnieniami CL9.

Youki
komentarz
komentarz

A co z obecnymi kostkami?

Mortor
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

A co z obecnymi kostkami?

Popatrz na MOBO autora :) 

Youki
komentarz
komentarz

Widzę, ale nie rozumiem o Ci chodzi, może to już czas na spanie. ;) 

Pisze o zmianie, czyli jakieś musi mieć.

 

Mortor
komentarz
komentarz

@Youki XD

Ok, rozumiem, myślałem że pisząc:

14 minut temu, Youki napisał:

A co z obecnymi kostkami?

chodziło ci o DDR4 :P.

 

Może autor zapełnił wszystkie sloty?

QOU
komentarz
komentarz

W temacie jestem obecny więc nie musicie się domyślać o sprzęt. Moja obecna pamięć to crucial ballistix tactical 8gb cl8 1600mhz ddr3 w jednej kości  (1x8gb). Nie zakładał bym tematu gdybym był w stanie kupić ta sama pamięć co mam. Niestety nigdzie owej nie mogę znaleźć. Prawdopodobnie po kupnie nowych pamięci, sprzedał bym moją. Nie dokładnie wiem jak to działa. Kiedy mam 2 pamięci to są w dualu - ok ale jak miałbym 3 pamięci? W mojej Mobo ustawienie pamięci to a-b-a-b. Czyli na chłopski rozum zamiast sprzedawać ta moją pamięć ustawił bym je w 8-8-8-x ? Wtedy by duala nie było tak?

Youki
komentarz
komentarz

Nie musi być identyczna kostka do obecnej, dokup 1x8 GB o takich samych parametrach jak ta Cruciala i dołóż ją do 3 złącza.

QOU
komentarz
komentarz

Było by 8-x-8-x = 16gb. Ale nie ma kości o tych samych parametrach. Moja pamięć ma CL8 , kiedy w internecie nie ma (przynajmniej Ja nie potrafię znaleźć) pamięci o takim CL z 8gb pamięcią. Wiem że łączenie pamięci tyczy się tego , że obie będą pracować z tym wolniejszym opóźnieniem. Jaką pamięć byś polecił to tego Cruciala ?

Youki
komentarz
komentarz

Jak kupisz CL9 to wtedy wszystkie będą pracować na CL9. Ta obecna dostosuje się do tej wolniejszej, a różnicy i tak realnie nie odczujesz.

 

 

QOU
komentarz
komentarz

Łączenie pamięci to kwestia losowa czy będą się gryźć? To jaką pamięć najlepiej dokupić do tej, chodzi mi o markę? Na chłopski rozum powinienem kupić jakiegoś innego Cruciala

Youki
komentarz
komentarz

Mogą być Cruciale ale nie muszą. Bierz co tańsze, nawet jak kupisz Cruciale to mogą się gryźć.

  • Dobra wypowiedź 1
QOU
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok dzięki 

Ale czy dwie inne pamięci będą pracowały w dualu? 

Edytowane przez QOU
Youki
komentarz
komentarz

Będą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.