x-kom hosting

Zdjęcie zasilacza... czy tak powinno być?

tomenter
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam panowie borykam się z moim komputerem odnośnie tego że nie mam obrazu na monitorze. komputer jest włączony Wiatraki wszystkie działają. Problem zaczął się po tym jak wyczyściłem komputer z kurzu i nałożyłem pastę pod procesor i także pastę na karcie graficznej.

Sprawdzałem inny monitor i nadal  jest ten sam problem. Zmieniałem Kabel HDMI nie pomogło.

Podłączałem inną kartę graficzną, też nic nie pomogło sprawdziłem napięcie na zasilaczu 12,15V  oraz 5,30V ... pamietam o tolerancji 5 %. Czy nie powinno być 6V???

 

Odnośnie pamięci ram: mam dwie kości po 2GB... próbowałem zamieniać także miejsca kości oraz podpinałem tylko jedną kość. Także nie pomogło. 

 

Mam procesor i7 oraz 850W zasilacz. 


Reset biosu także nie pomógł.

 

Kondensator jeden w zasilaczu jest napuchnięty... 

Dołączam zdjęcia...

 

Ps. Obrazu nie ma i wcześniej słyszałem głos w głośnikach gdy Windows odpala sie...

 

 

Macie Pomysły... ???

 

IMG_0838.JPG

IMG_0839.JPG

Edytowane przez tomenter

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co to jest za zasilacz? Próbowałeś podłączyć inny?

Gerlath
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie jest kondensator (kawałek kondka widać w lewym dolnym rogu pierwszego zdjęcia), to co jest w centrum zdjęcia to transformator i może tak wyglądać, zasilacz prawdopodobnie jest sprawny a na pewno nie grzeb w nim z Twoją znajomością rzeczy, bo mu zrobisz krzywdę, lub sobie.

Podaj podzespoły , dokładnie. Masz podłączony Beeper? To takie ustrojstwo które robi Beep! (żarcik), speaker się nazywa i powinno dać znać poprzez bipnięcia o co kaman z grubsza.

PS napięcia w normie, tzn 5V trochę wysoko ale nie wiem czym mierzyłeś i mimo to powinien działać- normy ATX swoje a granice maksymalne pracy to co innego

Edytowane przez Gerlath
tomenter
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, FrogsterPL napisał:

Co to jest za zasilacz? Próbowałeś podłączyć inny?

Corsair 850w, nie podłączałem innego bo niemam, a w ciemno tez niechce kupić.

3 godziny temu, Gerlath napisał:

To nie jest kondensator (kawałek kondka widać w lewym dolnym rogu pierwszego zdjęcia), to co jest w centrum zdjęcia to transformator i może tak wyglądać, zasilacz prawdopodobnie jest sprawny a na pewno nie grzeb w nim z Twoją znajomością rzeczy, bo mu zrobisz krzywdę, lub sobie.

Podaj podzespoły , dokładnie. Masz podłączony Beeper? To takie ustrojstwo które robi Beep! (żarcik), speaker się nazywa i powinno dać znać poprzez bipnięcia o co kaman z grubsza.

PS napięcia w normie, tzn 5V trochę wysoko ale nie wiem czym mierzyłeś i mimo to powinien działać- normy ATX swoje a granice maksymalne pracy to co innego

Mam podłączony głośniczek, nie wydaje żadnych piknięć. Gdy odłączę grafikę to pika, gdy odłączę Ram to nie wydaje dźwięków. 

 

Mierzylem wszystko miernikiem.   

 

Wydaje mi sie ze to może być płyta główna... asrock x52 extreme

 

Chciałbym dodać, ze płyta główna na wyswietlaczu pokazuje kod 85... resetowałem bios i dalej to samo. 

 

Odlaczylem wszystkie wiatraczki i nie potrzebne kabelki, zamontowałem nowa kartę graficzna... pokazał sie obraz, załadował sie Windows... hura... 

 

teraz rozpoczynam podłączanie kabelków... dam znac.

Edytowane przez tomenter

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.