x-kom hosting

Obroty wiatraka w obudowie

bongkox
utworzono
utworzono

Witam zauważyłem ostatnio po zainstalowaniu HWMonitor ,że przedni wiatraka w obudowie pokazuje jakieś dziwne warości co chwile skacze do wartości 2k i spada do 1k czym to jest spowodowane? Wklejam zdjęcie. Dziękuje z góry za pomoc

1.png

Youki
komentarz
komentarz

A co to za obudowa i gdzie masz podłączony przedni wentylator, pod płytę główną?

bongkox
komentarz
komentarz

Miejsce podłączenia zaznaczyłem na zdjęciu płyty. Obudowa  SilentiumPC Brutus 410 .

 

B75 Pro3(L1).jpg

Gerlath
komentarz
komentarz

Co to za wentylator(rozmiar)?. Na szybko obstawiam błąd odczytu jeżeli nie słyszysz kiedy rpm wzrasta.

bongkox
komentarz
komentarz

Nie jestem pewny, ale to standardowy wentylator w tej obudowie chyba 120. Skoku obrotów nie słyszę widzę go tylko w programie, tak jak pisałem co kilka sekund wskakuje na 2000+ i spada do 1000+. Może to jakoś negatywnie wpłynąć na płytę?

Gerlath
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie wentylator ma problemy z tachometrem, na płytę nie wpłynie. Uwierz, jakby wentylator 120mm rozkręcał się do 2200obr/min to byś to usłyszał- brzmi jak porządna suszarka.

Asrock ma własny program do sczytywania takich rzeczy, on też pokazuje takie skoki?

bongkox
komentarz
komentarz

Takich dodatków od asrocka nie mam zainstalowanych , ale SpeedFan pokazuje to samo.

Gerlath
komentarz
komentarz

Jak masz inny wentylator to możesz spróbować podmienić i zobaczyć czy problem zniknie, ale obstawiam ze nie masz więc bym olał

bongkox
komentarz
komentarz

Mogę ewentuanie wykręcić tylny wentylator i jego podpiac w te miejsce.

Gerlath
komentarz
komentarz

Jak mu starczy kabla to po prostu przepnij kabel i będzie widać czy dzieje się tak samo

bongkox
komentarz
komentarz

Przeczyściłem dzisiaj wentylatory i je naoliwiłem po czym zamieniłem je miejscami ten z przodu poszedł na tył i chyba mam winowajce tego złego odczytu jest nim sam wentylator. Przeczyszczenie nic nie dało odczyt jest nadal błędny. Czy może to negatywnie wpłynąć na płytę, ewentualnie jeśli lepiej kupić nowy to jakie polecicie tanie i ciche wentylatory?

Bez tytułu.png

Gerlath
komentarz
komentarz

Tak jak przypuszczałem , uszkodzony tachometr w wentylatorze. To tylko sygnał, oprócz błędnych odczytów nic nie będzie.

bongkox
komentarz
komentarz (edytowane)

wymieniłem dziś oba wiatraki w obudowie na nowe  SilentiumPC Zephyr 120 i teraz na obu mam takie zakłamania w HWmonitor nie wiem o co chodzi to chyba wina błędnego odczytu.

 

Edytowane przez bongkox

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.