x-kom hosting

Stary laptop Dell gubi wi-fi

Inferno88
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam problem z leciwym laptopem - gubi on wi-fi. Siła sygnału wyświetla się jako doskonała, jeśli połączenie nie jest używane, tzn. laptop jest połączony z siecią, ale nie korzystam z niczego, co wykorzystuje internet. Jednak czym więcej danych jest pobieranych przez przeglądarkę, tym siła sygnału jest gorsza. Przy przeglądaniu stron zawierających głównie tekst sygnał pogarsza się do 3 kresek z 5, natomiast przy włączeniu np. Youtube siła sygnału spada do 1-2 kresek, po czym połączenie się rozłącza. Sygnał wraca do 5-10 sekundach i komputer ponownie łączy się z siecią. I tak za każdym razem.

 

Nie jest to wina routera - problem występuje tylko na jednym komputerze. Nie jest to też prawdopodobnie karta sieciowa - przypadkiem miałem drugą, identyczną kartę, jednak po wymianie problem dalej występuje. Nie jest to też spowodowane ustawieniami oszczędzania energii. Jakieś pomysły? Bo mnie się już skończyły :(

Prosaid
komentarz
komentarz

Reinstalacja sterowników :)

Inferno88
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterownik jest świeżo zainstalowany bo komputer jest tuż po formacie, ale spróbuję. Dzięki za sugestię :)

Edytowane przez Inferno88
Prosaid
komentarz
komentarz

Szukaj sterowników na stronie producenta karty sieciowej.

Możesz podłączyć do laptopa kablem i zobaczyć czy jest internet jak tak użyj programu slim driver niech Ci sam zaktualizuje sterowniki.

Inferno88
komentarz
komentarz

Próbowałem sterowniki od Della i te ze strony producenta też - cały czas to samo.

 

Najwyraźniej problem wynika z kompatybilności karty sieciowej z samym routerem. Po połączeniu laptopa z inną siecią wszystko śmiga bez zarzutu. Routerem jest przenośny hotspot Huawei E5330Bs-2, a karta sieciowa to zabytkowy Intel 2100. Urządzenia te dzieli trochę ponad dekada, więc być może tu jest pies pogrzebany. Wszystkie nowsze sprzęty działają z tym routerem bezproblemowo. Z drugiej strony połączyłem laptopa także z hotspotem w telefonie i problem nie występuje, więc może nie jest to do końca problem przepaści technologicznej. W każdym razie z jakiegoś powodu te dwa urządzenia ze sobą nie współpracują, mimo że z innymi działają dobrze.

amso
komentarz
komentarz

A jaki to Dell ? :D bo nie widzę lub nazwa nie padła ?

Prosaid
komentarz
komentarz

Spoko tak piszesz to na pewno może trzeba w ustawiniach rutera coś zmienić.

Inferno88
komentarz
komentarz
Dnia 20.01.2017 o 21:21, amso napisał:

A jaki to Dell ? :D bo nie widzę lub nazwa nie padła ?

 

Dell Latitude D505 - zabytek klasy zero :)

 

Dnia 21.01.2017 o 12:26, Prosaid napisał:

Spoko tak piszesz to na pewno może trzeba w ustawiniach rutera coś zmienić.

 

Nie ma w tym modelu zbyt wiele do ustawiania, menu jest raczej bardzo uproszczone. Próbowałem jednak kilku zmian w ustawieniach, ale nic nie pomogło.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.