x-kom hosting

Piszczace, syczace cewki....

Barszczu122
utworzono
utworzono

Witam od pewnego czasu piszczą mi cewki w stabilizatorze napięcia procesora. Pytanie:
- czy są powody do obaw, że spowoduje to uszkodzenie płyty i nie daj Boże procka i innych komponentów  ?

 

Płyta: Asrock M3A785GMH/128M

Phenom II 810 odblokowana pamiec cache poziomu l3 i OC z 2,6@3,2ghz 

Chlodzenie proca be quiet! pure rock slim

Temparetury w spoczynku 37-39

podczas gry 52-55,5 max (Wiedzmin 3)

Zasilacz: Modecom feel 620

 

 

Słyszalem ze można zalac cewki silikonem badz jakims klejem tylko jak to dokladnie zrobic? Badz bardziej mnie interesuje odp. na pierwsze pytanie

Z Gory dziekuje za wszelka pomoc.Pozdrawiam.

 

P.S. Wszystko stabilnie chodzi temperatury w porzadku i nic sie teoretycznie powaznego ni dzieje tylko ten dzwiek..... Grrrrr.

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Nie, piszczące cewki nie wpływają na żywotność, przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

...ale zasilacz mimo wszystko przydałoby się prędzej czy później wymienić (lepiej prędzej niż później), Modecomy Feel niestety nie należą do udanych konstrukcji.

  • Dobra wypowiedź 1
Barszczu122
komentarz
komentarz
5 godzin temu, FrogsterPL napisał:

...ale zasilacz mimo wszystko przydałoby się prędzej czy później wymienić (lepiej prędzej niż później), Modecomy Feel niestety nie należą do udanych konstrukcji.

No tam siedzi dokladnie ten procek co pisalem + rx 460 4gb od sapphire nitro. Wlasnie po OC tego procka tak mnie troszke martwi ten zasilacz dzieki za pomoc bo mialem na celu wymienic ale nie bylem pewny teraz juz jestem :)

 

6 godzin temu, Youki napisał:

Nie, piszczące cewki nie wpływają na żywotność, przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją

Ok. Dziekuje a jakies posoby na wyciszenie? W sumie to nie przeszkadza jakos bardzo ale sam fakt ze zauwazylem to mnie denerwuje...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.