x-kom hosting

Przyśpieszenie pracy ssd

dzidek443
utworzono
utworzono

Witam mam ssd adaty sp920 128gb. Dysk chodzi wyśmienicie tylko mam pytanie czy można jeszcze jakoś w bezpieczny sposób go przyśpieszyć? W miarę jedzenia apetyt rośnie :D 

Dark_Moon
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmiana sterowników z IDE na AHCI jeżeli tego jeszcze nie masz zrobionego.

Tutaj jest opis co jeszcze można zrobić

https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Optymalizacja_systemu_Windows_na_dysku_SSD

Edytowane przez Dark_Moon
dodanie linku
dzidek443
komentarz
komentarz

@Dark_Moon

Widziałem jakieś problemy czasami po włączeniu tego. Trzeba będzie przywracać system? Ustawiałeś AHCI?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Dyski SSD powinny działać w takim trybie

Jak instalowałem Win 8.1 na SSD to od razu ustawiłem AHCI (dysk był bez systemu) potem zainstalowałem Win 8.1. Tak jest najlepiej. Win 8.1 radzi sobie z trybem AHCI w czasie instalacji. Ze wcześniejszymi wersjami Windows mogą być problemy w czasie takiej instalacji a już na pewno z Win XP. Już nie pamiętam czy Win 7 można tak zainstalować.

Instalowałem tez AHCI na XP już zainstalowanym na dysku. Robiłem to inaczej niż jest to opisane w linku. Nie zmieniałem niczego w rejestrze. Zainstalowałem po prostu sterowniki AHCI. Później otwarłem system z Panelu sterowania i w menadżerze urządzeń podmieniałem w IDE/ATA/ ATAPI controller sterowniki na AHCI, restartowałem komputer, wchodziłem do biosu zmieniałem na AHCI i działało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.