x-kom hosting

Java-gdzie kurs?

terrorhc
utworzono
utworzono

Witam, gdzie znajde jakis kurs Javy? Na yt nie moge znalezc nic ciekawego a zalezy mi na jakims kursie video, jak wy zaczynaliscie z java?

Matematyk0
komentarz
komentarz

Mimo, że to nie wideokurs, ja uczyłem się z tego: http://javastart.pl/static/darmowy-kurs-java/

Wtedy jeszcze nie było jakichkolwiek płatności, jednak darmowy kurs został ten sam - podstaw się nauczysz, jak znasz jakiś inny język to spokojnie ogarniesz. Jeżeli chcesz zaczynać naukę programowania od Javy - może być ciężko.

 

Płatnych kursów z tej strony nie sprawdzałem, więc na ich temat wypowiedzieć się nie mogę.

terrorhc
komentarz
komentarz

Umiem troche w C++ zatrzymalem sie na 9 odcinku obiektowki na kursie zelenta. Nie idzie mi to tak jakbym chciał. Mam taki plan zeby nauczyc sie podstaw javy i dalej uczyc sie jej programujac jakies apki na tel. Pisanie pierdoł w konsoli typu petle itp, wgl mnie nie "ciagnie" xd raczej mnie zniechęca, Jaki jezyk jeszcze polecasz na poczatek? Teraz to sam nie wiem co zrobic ze swoim zyciem xd

Matematyk0
komentarz
komentarz

Postaraj się ogarnąć jeszcze tych obiektów w C++, później dopiero zajmij się Javą - mimo że ta obiektowość Javy nie jest jakaś wybitnie trudna, po zrozumieniu tego w C++ będzie Ci o wiele łatwiej.

 

Na telefon nie tyle Java, co Android - sporo z Javy czerpie, ale to jednak nie to samo :) Sam się kiedyś na tym przejechałem. Chyba że masz jakąś starą Nokię w szufladzie biurka - wtedy J2ME.

 

A co do języków - jak umiesz programować w jednym, tzn. wiesz jak rozwiązać problem, napisać algorytm, to mało ważne będzie, w jakim języku masz to napisać - kwestia sięgnięcia do dokumentacji danego języka. Dlatego, w liceach na rozszerzonej informatyce uczysz się C/C++, dlatego na studiach zazwyczaj zaczyna się od C/C++.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.