x-kom hosting

[3000- 3500 zł] internet/filmy/podstawowe granie, z systemem

Piotrek_1989
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, poszukuję laptopa jak w temacie. Ma oczywiście nadawać się do filmów, internetu, pracy biurowej (ale to chyba praktycznie każdy powinien), poza tym chciałbym w miarę sensownie pograć. Będzie to mój pierwszy laptop. Ogólnie jestem zdecydowanym zwolennikiem stacjonarnych komputerów -podobna wydajność dużo taniej, ekran można podłączyć dużo większy niż domyślny laptopowy, ale czekają mnie wyjazdy, na które stacjonarki nie zabiorę. Chciałbym, żeby laptop zapewnił mi sensowną wydajność chociaż w starszych grach (powiedzmy co najmniej 5-letnich), we w miarę wymaksowanych ustawieniach (wolę taką opcję, niż totalne obcinanie detali w najnowszych tytułach). Poszukałem wstępnie w necie wpisując frazy typu "tanie laptopy gamingowe" i  mam wrażenie, że laptopy z gtx 950m to najtańsze sensowne. System operacyjny będzie mi potrzebny- niestety na stacjonarce mam Win 10 OEM, także nie zainstaluję go na drugim komputerze. Kolejna kwestia- powtórzę co napisałem- komputery stacjonarne= dużo większy ekran. W związku z tym zastanawiam się czy na 15,6 cala (chyba najpopularniejsza wielkość w tym segmencie) ma tak naprawdę sens Full HD? Mam je w swoim 24- calowym monitorze i biorąc pod uwagę, że laptopowy będzie dużo mniejszy, może starczy 1366x768? Po pierwsze- w FHD wszystko mam przeczucie będzie dla mnie za małe (niby można jakieś powiększenia stosować, ale nie lepiej od razu zwykłe HD użyć?), po drugie- w grach wydajność sporo niższa. Wstępnie więc wypatrzyłem coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/266667-notebook-laptop-156-acer-vn7-571g-i5-5200u-8gb-1000-win10-gtx950m.html#specification . Inne w większości mają FHD, które jak pisałem- wydaje mi się średnio sensowne przy takim ekraniku w sytuacji, gdy jestem do niego przyzwyczajony na dużo większym. Czy to dobry wybór, ew. polecacie jakieś alternatywy? Może jakiś laptop z Radeonem? Przy stacjonarkach jestem raczej ich zwolennikiem i aktualnie mam R9 390, ale szukając tanich laptopów do podstawowego grania- ciągle trafiam tylko na 950m. Aha, i raczej bym wolał nowy. Z góry dzięki za rady. 

Prosaid
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepszym wyborem w tej cenie będzie Lenovo Ideapad 700-15

Matryca matowa FULL HD IPS niezłej jakości (przyzwoite kąty widzenia jak przystało na IPS) Świetny design, bardzo dobre głośniki JBL, mocny procesor, cicha praca, wygodna podświetlana klawiatura, łatwy dostęp do czyszczenia, dobra kamerka, przyzwoita grafika, dobra karta sieciowa do WiFi (dwuzakresowa!), dobre trzymanie na baterii, rozsądna cena, dosyć cienki.

 

Piotrek_1989
komentarz
komentarz

Ok, tylko jak pisałem- jestem przyzwyczajony do komputera stacjonarnego i Full HD przy 24 calach, więc wydaje mi się, że przy 15,6 to wszystko będzie dla mnie cholernie małe (chociaż niby można użyć skalowania +125/150%). Poza tym wydajność w grach wyraźnie niższa. Czy nie lepiej w razie czego użyć DSR i wymusić wirtualne FHD jeśli jakaś gra będzie na tyle mało wymagająca, że da radę, niż odwrotnie (obniżać rozdzielczość natywną)? Na to Lenovo oczywiście trafiłem - na morele.net jest kilka wersji i za tą z systemem i 8gb ram trzeba dać już 3,5k, a nie 3 jak za tego Acera. Niby na upartego mógłbym dopłacić, ale się zastanawiam, czy warto? Czy poza FHD ma jakieś wyraźne przewagi?

Prosaid
komentarz
komentarz

Zdecydowanie lepszy procesor, wyposażenie, matryce.

Piotrek_1989
komentarz
komentarz

OK, to jeszcze takie pytania:

-czy kupując laptop z 1080p skazuję się na używanie tej rozdzielczości zarówno w systemie i w grach czy w razie czego używanie niższej wchodzi w grę? W sensie czy jeśli ustawię 768p na laptopie z natywną rozdziałką 1080p to będzie to wyglądało wyraźnie gorzej niż 768p na lapku z natywną 768p? i czy to skalowanie +125/150% jest powszechnie używane i działa dobrze z wszystkimi aplikacjami? Jak próbuję to na aktualnym stacjonarnym używać- jakby ostrość gorsza (a może mi się zdaje...)

- kwestia lepszego procesora: ogólnie przyzwyczaiłem się w stacjonarkach do podejścia typu "byle proc nie blokował karty" (chociaż wiem, że to bardziej złożona kwestia). Aktualnie mam i5-4590+ r9 390 i mimo, że ten drugi jest podzespołem z raczej nieco wyższej półki- jak bawię się MSI Afterburnerem, to i tak w ogromnej większości przypadków to karta jest podzespołem obciążonym na 100% (btw. preferuję zdecydowanie gry single player). I to biorąc pod uwagę, że Radeony niby cierpią na ten cały "narzut sterownika graficznego na procesor". Czy więc mocniejszy procesor w laptopie da coś w grach (przynajmniej biorąc pod uwagę zdecydowaną większość przypadków), jeśli bierzemy pod uwagę właściwie najsłabszą z nowych, mobilnych kart mogącą się tytułować "gamingową" (czyli gtx 950m)? . No i użytek codzienny- czy w przeglądaniu neta, max oglądaniu filmów da ten mocniejszy procesor dużo (wyraźna różnica zauważalna gołym okiem), jeśli żadnych profesjonalnych zastosowań nie planuję?

- ewentualnie co konkretnie oznacza lepsze wyposażenie?

- jw.- lepsza matryca- lepsze kolory, kąty patrzenia? W opisie obu laptopów jest właściwie tylko wspomniane, że matryca matowa.

 

Sorry, że zawracam gitarę tak szczegółowymi pytaniami, ale chcę być w pełni zadowolony z zakupu. Jak ktoś umie chociaż po części wyjaśnić moje wątpliwości- z góry wielkie dzięki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.