x-kom hosting

[2500] Modernizacja czy zakup nowego zestawu

Vickul
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie.

 

Aktualnie posiadam taki oto zestaw komputerowy: 

 

CPU: AMD Phenom II X4 955 BE

MOBO: Gigabyte GA-880GA-UDH3

RAM: Kingstone xyper x 4x2GB DDR3

GPU: Asus Radeon R7 250x 2GB

Zasilacz: SilentiumPC Vero m1 600w

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera2 

Obudowa: SilentiumPC Gladius m20

 

Chciałbym go zmodernizować. Komputera używam do programowania webowego, oglądania filmów oraz grania w gry najczęściej Euro Truck Simulator 2 Multi Player i American Truck Simulator Multi Player oraz Wiedźmin 3. Tak ogólnie się zastanawiam czy jest sens modernizować taki zestaw czy lepiej go sprzedać póki coś jest jeszcze warty i złożyć coś powiedzmy do 3000 zł. Jak myślicie co będzie lepsze? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. 

 

Teraz te dwie gry na których najbardziej mi zależy (ets2 at) chodzą mi na średnich detalach (50fps w mieście ok 30 fps). Może wystarczyło by wymienić kartę graficzną na gtx 1050 żeby podnieść fps? A i procesor jest podkręcony ze standardowych 3,2 GHz na 3,8 GHz.

Edytowane przez Vickul
dodatkowe pytanie

Youki
komentarz
komentarz

Wymiana na 1050 da odczuwalny skok, jaki masz dysk twardy?

Vickul
komentarz
komentarz (edytowane)
46 minut temu, Youki napisał:

Wymiana na 1050 da odczuwalny skok, jaki masz dysk twardy?

Mam dwa dyski ssd

Adata SP920 250gb oraz Kingstone v300 120 gb

Wiadomo każdy grosz się liczy i jeśli wystarczyło by samą kartę graficzną wymienić to super.

Czy taka karta będzie dobra?

http://www.komputronik.pl/product/341809/asus-geforce--gtx-1050-ti-4gb.html

 

Jeśli nie taka to z jakiej firmy będzie najlepsza? 

Edytowane przez Vickul
Youki
komentarz
komentarz

1050 Ti to troszkę za dużo dla tego CPU mimo wszystko. Jak już brać ten model to najtańszy wariant z 3 letnią gwarancją, chociażby i model od Palita za te 699 zł

  • Dobra wypowiedź 1
Vickul
komentarz
komentarz (edytowane)

No faktycznie karta wydaje się sensowna ale czy dobrze widzę , że ona nie posiada złącza zasilania i jest zasilana  z pci? W opisie jest ,że karta jest kompatybilna z pci-e 3.0 a ja w swojej płycie głównej posiadam pci-e 2.0 czy będzie to w ogóle działać? Youki skoro piszesz , że Ti to troszkę za dużo dla tego cpu to może lepiej kupić zwykłego gtx 1050 skoro i tak procek będzie słabował? Nie wykorzystam zasobów karty do końca to może nie ma sensu dokładać? Chociaż to w sumie 100 zł różnicy więc nie dużo a wydajnościowo jak wychodzi gtx 1050 vs gx 1050ti?.To jakiego zwykłego gtx 1050 kupić może takiego z polecanych przez Ciebie zestawów MSI GTX 1050

Edytowane przez Vickul
Youki
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Vickul napisał:

czy będzie to w ogóle działać

NIe powinno być żadnego problemu.

 

Tak, ten MSI może być.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.