x-kom hosting

[2000zł] Rozrywka, nauka i praca

PLJD
utworzono
utworzono

Witam. Nazywam się Damian i samodzielnie składam komputer z podanych poniżej podzespołów:

Pamięć HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11

Płyta główna Asus A68HM-C

Kieruje się w jak najmniejszy pobór mocy przy owym komputerze stacjonarnym. Dlatego składa on się z jedynie 250W zasilacza, który mimo bardzo niskiej mocy i certyfikatu 90+ Gold jest w stanie zasilić dany sprzęt. Dysk SSD z małą pojemnością, gdyż nie chcę mieć dysku twardego, a 240GB mi zdecydowanie wystarcza mimo, że dla większości wydaje się to zdecydowanie zbyt mała ilość jak na ich potrzeby. Płyta główna kompatybilna z 64 bitowym Windowsem 10. Kości pamięci o niskim napięciu. Procesor o dobrej wydajności jak na zintegrowany układ (APU) do którego nie jest potrzeba dokupywania karty graficznej oraz dodatkowego chłodzenia.i niski pobór mocy. Obudowa z wsparciem montażu dysków SSD i dobrego przepływu powietrza przez obudowę.
Moje pytanie jest czy sprzęt ten jest kompatybilny i co bym mógł zmienić w danych podzespołach komputerowych. Powtarzam, że celuje w energooszczędność, średnią wydajność (minimum stałe 60FPS w Counter Strike: Global Offensive w Full HD). Z góry dziękuje za pomoc oraz zachęcam do aktywności pod tym tematem, nawet jeżeli nie jesteś w stanie mi pomóc :)

Youki
komentarz
komentarz

Posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC?
Jaki masz moitor, model?

Wydajnościowo ten CPU szału nie robi, do tego realny brak sensownej rozbudowy w przyszłości.

PLJD
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC?
Jaki masz moitor, model?

Wydajnościowo ten CPU szału nie robi, do tego realny brak sensownej rozbudowy w przyszłości.

Nie, nie posiadam podzespołów ze starego komputera.

Monitora obecnie nie mam, ale wraz z resztą sprzętu komputerowego m.in. klawiatura, myszka, podkładka, listwa zasilająca kupuje Monitor Samsung LT24E310EW.

Wydajność ma być jedynie podstawowa, głównym aspektem, który liczy się dla mnie w aktualnym komputerze stacjonarnym jest energooszczędność Jest to APU (Accelerated),a nie CPU. Nie planuje, a nawet nie chcę nigdy w przyszłości rozbudowywać tego sprzętu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.