x-kom hosting

[max 3000] Laptop do robienia filmów- decyzja na już

moovery
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Od kilku tygodni borykam się z wyborem laptopa dla siebie. Za tydzień wylatuję na studia za granicę, więc muszę podjąć decyzję możliwie jak najszybciej (więc zależy mi też na dostępności laptopa).

Teraz mam tego- http://www.sferis.pl/laptop-asus-r558uq-xo313t-i5-6198du-156hd-4gb-1tb-gt940mx-2gb-hd520-usb31-hdmi-bt-win10-p438679 kupiony za 2400 ale zastanawiam się nad zakupem takiego z ekranek Full HD bo jednak jest to dla mnie dość istotne.

 

Komputer do montowania filmów z kamery FHD (Sony Vegas) , oglądania jutubów, edycji zdjęć, ale również pisania i czytania. 

Ekran Full HD, 15 cali, karta NVIDIA najlepiej 940MX, dysk jak największy (robię miliony zdjęć ;) )

Zależy mi na prawdziwej poradzie bo w sklepach każdy mówi co innego (Choć podejrzane gdy pan w sklepie z HP na koszulce wychwala pod niebiosa tą firmę podczas gdy na jakimś forum jest uważana za jedną z  gorszych.

 

Jeszcze jeden ważny warunek- komputer w środku nie może być czarny. Źle mi się na takim pracuje i nie. Srebrny najlepiej z czarną klawiaturą.

 

Ostatecznie mogę zostać z moim ASUSEm, ale wolałabym dopłacić do tych 2900-3000 (max) i mieć komputer na lata.

 

Myślę nad Lenovo tym- http://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-510-i5-8gb-1tb-gf940mx-win10-i6683279825.html to chyba jedyny dostępny komputer na moją kieszeń z takimi specyfikacjami. Mogę też poczekać pół roku z zakupem ale wolałabym mieć go już, żeby z nim pojechać.

 

Czy to będzie opłacalna zamiana? Jestem bardzo niezdecydowana i boję się, że bateria lenovo nie będzie trzymać (miałam Lenovo i bateria padła po kilku miesiącach). Słyszałam też że serwis Lenovo jest gdzieś bóg wie gdzie...

Bardzo proszę o naprawdę empatyczne odpowiedzi bo sprawa spędza mi sen z powiek. Ogólnie luksusów nie potrzebuję, ale sprawa z robieniem filmów jest ważna.

 

EDIT: Aha! BARDZO WAŻNE ŻEBY MIAŁ JUŻ SYSTEM, NAJLEPIEJ WIN 10

Edytowane przez moovery

Prosaid
komentarz
komentarz

Acer F5-573G - Matryca FULL HD matowa całkiem niezła, procesor 7 generacji, laptop jest dobrze wykonany aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, miejsce na dysk SSD m2 (czyli oba dyski wewnątrz laptopa, system win 10 w cenie, przyzwoite wyniki pracy na baterii.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.