x-kom hosting

dysk hdd i ssd

kochanie
utworzono
utworzono

Witam, chcialbym wkoncu wymienic dysk hdd poniewaz irutyje mnie juz to strasznie ze co chwile mam 100% uzycia dysku, plus do tego dysk ssd na system, moj budzet na obydwa dyski to kolo 350-400zl, wiem ze nie duzo ale moze cos sie znajdzie. Licze na wasza pomoc, i chcialbym zapytac jeszcze o system, wiem ze to nie ten temat, ale jak to jest z wgraniem windowsa na nowy dysk z pendrive, nie mam kupionego, ani nic, chcialbym wgrac windows probny, i aktywowac kod, lub po prostu sciagnac jakis z internetu pelna wersje, nie wiem czy tak sie da czy nie, dlatego sie was pytam jak to wyglada, i czy dalibyscie mi jakies wskazowki. Doloze jeszcze ze nigdy nie wgrywalem windowsa, a tym bardziej przez pendrive.

Czekam na szybką pomoc, z gory dzieki i pozdrawiam! Aaaa.. i komputer z sygnaturki jakby to mialo jakies znaczenie :)

Youki
komentarz
komentarz

Piractwa na forum nie popieramy jak coś. Instalacja z Pendrive wygląda praktycznie tak samo jak z płyty.

Obecny HDD to, podaj model.

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

nie ma mnie w domu teraz, podam pozniej

a co to tego windowsa, nie mialem na mysli piractwa, pamietam jak kiedys mi ten komputer przyszedl, z windowsem na 14dni i wpisalem po prostu klucz z laptopa, i mialem pelna wersje, to chyba piractwo nie jest nie?

sprawa z windowsem zalatwiona, tutaj dysk, wybacz ze zdjecie :P

IMG_0988.JPG

Youki
komentarz
komentarz

Zostaw sobie może ten dysk na dane po prostu, a dokup pojemniejszy SSD, przykładowo GoodRAM Iridium PRO 240 GB z 5 letnią gwarancją.

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

jak pisalem, nie wiem co jest z tym dyskiem, ale ciagle jest 100% uzycia dysku, znaczy no nie caly czas ale chwilke jest normalnie chwile nie da sie uzywac komputera bo sie tnie przez uzycie dysku wiec nie wiem, czy go wymieniac czy jakos to naprawic

a co do dysku ssd, jakbym nie mial kupowac hdd, to chcialbym dysk do 200zl bo to drugie 200zl, jeszcze go nie mam i mialem pozyczyc je od mamy, ale jak nie bedzie trzeba, to lepiej zebym nie pozyczal :P

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z HD Tune, zakładka Health.

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

http://screenshot.sh/m3AElkSqWGDqf

prosze bardzo :P

i jak byscie mogli, to podajcie mi jakis wydajny dysk ssd do 200zl, bo chcialbym go jeszcze dzis zamowic :)

Youki
komentarz
komentarz

Nie jest to najszybszy może dysk, ale jego stan jest OK. Na dane, do gier może zostać.

 

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

okej, dzieki - co z dyskiem ssd, podasz mi jakis do 200? :P

@ref

Youki
komentarz
komentarz

Do 200 zł nic sensownego obecnie nie dostaniesz, poza tym przy tych cenach dyski 120/128 GB są średnio oplacalne.

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

Transcend SSD 370 128 GB? patrzylem na inne posty i do 200 tylko to i jakis tam jeszcze dysk byl.

Youki
komentarz
komentarz

Nie dostaniesz obecnie nowego 370 128 GB w tej cenie, tylko za te 239-249 zł

  • Dobra wypowiedź 1
kochanie
komentarz
komentarz

no tak, sorki nie mowilem ze nie mieszkam w polsce, tutaj znalazlem za 40funtów czyli za jakies 200-210zl wiec zmiescilem sie budzecie, dziekuje za pomoc :)

kochanie
komentarz
komentarz

mam jeszcze ostatnie pytanie, mam ten dysk, ale nie wiedzialem ze trzeba kabel dokupic, wiec pytanie, jaki mam kupic?

Youki
komentarz
komentarz

Zwykły przewód SATA jeśli nie masz.

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.