x-kom hosting

Wymiana procesora

ghuluzmc
utworzono
utworzono

Cześć, będę miał około 300-350 zł. Potrzebuje wymiany procesora w tej cenie jak najlepszy, oraz zasilacz by sie przydał, może jakiś ram :) 

Płytka - Asrock n68c-gs-fx

Procesor - athlon 7750 be

Ram dual channel 4 gb ddr2

zasilacz jakis 300w lipa

 

Patrzyłem procesory i3/i5 starsze i nawet spoko są :) ale wiąże się to z wymianą płyty głównej, a może coś jest na tą co można kupić i będzie w miare wydajne do internetu ? i do jakiś gierek typu far cry 3 albo coś innego 

cinomatic
komentarz
komentarz

Ciężko Ci tutaj coś poradzić.

Lepiej byłoby sprzedać płytę i procka za 100 zł.

Dołożyć do tego co masz i szukać chociażby i5-2400 za 300 zł + płyta główna.

 

Pamięć sprzedaż w Opcji 1:1 także wyjdziesz na zero na pamięciach.

ghuluzmc
komentarz
komentarz

Ogólnie, to ten komputer posłuży jeszcze jakiś rok przynajmniej, dlatego chciałbym wymienić chociaz procka na 4 rdzenie bo na obecnym to nawet facebook'a normalnie przejrzeć nie można,a w tibii nawet mam spadki. A co sądzisz na temat ahlon x4 640 ? 4 rdzenie 3ghz, okolo 150zl cena i jakies phenomy tez sa 4 rdzeniowe troszke drozsze. Wiem, ze lepiej by zmienic na intela, ale ciezko moze byc mi sprzedac aktualne podzespoly. 

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz obecnie kartę graficzną tak w ogóle?

ghuluzmc
komentarz
komentarz

geforce 9600 gt moze to przez to tak komputer chodzi ? tą karte tez wymienie znajde fundusze

 i czy jakbym przykladowo kupil tego phenoma 4 rdzeniowego albo athlona to czy bede mial ram ddr2 4gb albo ddr3 4gb to bedzie roznica w przegladaniu i w grach 

Youki
komentarz
komentarz
15 minut temu, ghuluzmc napisał:

bede mial ram ddr2 4gb albo ddr3 4gb to bedzie roznica w przegladaniu i w grach 

Z RAM nie, z CPU będzie odczuwalna.

 

ghuluzmc
komentarz
komentarz

No, to zdecyduje się może na Athlon i Phenom, zostane przy mojej pamięci ram, dokupię za 50 zł jakiś inny zasilacz, później kartę graficzną i myślę, że pogram w far cry 3, a za ponad rok sprzedam to co mam i kupie na studiach porządnego laptopa/

A jeszcze w cenie do 200zł to jaki lepszy będzie athlon czy phenom ? chciałbym z chłodzeniem najlepiej, bo obecne może nie podołać, chyba że da rade no to spoko, bo na obecnym procesorze w stresie nie przekracza 41 stopni 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.