x-kom hosting

[PROBLEM] jedno wejście jack/ działają słuchawki, mikrofon nie.

rezon94
utworzono
utworzono

Witam, zwracam się do Was moi drodzy z pewnym problemem, szukałem długo czasu w internecie lecz nie znalazłem rozwiązania. Między innymi, mam laptopa Acer Aspire F15 który ma jedno wejście jack, kupiłem sobie słuchawki z mikrofonem solidnej firmy Roccat przy których są 2 wejścia, Czerwone do mikrofonu (2 paski na jacku) i zielone do słuchawek(2 paski na jacku), producenci przewidzieli to że robią teraz laptopy z jednym wejsciem jack i dali również przejściówkę gdzie z jednej strony podpina się obydwa kable i wychodzi z tego jeden (z 3 paskami). Problem polega na tym że słuchawki działają normalnie a mikrofon działa z laptopa a nie ze słuchawek, co zrobić żebym mógł rozmawiać przez mikrofon w słuchawkach a nie przez ten z laptopa. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

333.jpg

334.jpg

szagus
komentarz
komentarz

Przy takim połączeniu powinno działać odpowiednio - albo przejściówka jest zła albo coś z gniazdem w laptopie jest nie tak albo coś ze sterownikami. Najlepiej sprawdzić na czymś innym np. na telefonie komórkowym - tam z reguły są takie same gniazda (2w1).

Cytuj

solidnej firmy Roccat

Roccat niestety nie robi solidnych słuchawek, takie robią prędzej typowo słuchawkowe firmy np. Beyerdynamic, Soundmagic, AKG itd.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.