x-kom hosting

Nieaktualny bios

Alandil
utworzono
utworzono

Witam,

 

zakupiłem płytę główną  H110M-HDS /intel H110, DDR4, LGA1151/  i procesor  Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/  Prosiłem o aktualizację biosu w komentarzu jednak z tego co się dowiedziałem po telefonie do sklepu (to nie esc linki tylko jako przykład) dowiedziałem się od pani, że tego podobno nie zrobiono. Jest jakaś możliwość, żeby sprawdzić jaki jest wgrany bios, tzn czy uruchamiając płytę bez procesora mogę to jakoś sprawdzić? Być może pani co odebrała telefon nie wiedziała co gada i wszystko jest ok...

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Alandil napisał:

Jest jakaś możliwość, żeby sprawdzić jaki jest wgrany bios, tzn czy uruchamiając płytę bez procesora mogę to jakoś sprawdzić?

 

Nie. 

Youki
komentarz
komentarz

Na 99.9 ℅ BIOS będzie nieaktualny, za niska wersja do obsługi tego procesora.

Alandil
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem, że aby to sprawdzić muszę umieścić procesor w płycie? A przy dołączonych dokumentach jest jakaś możliwość sprawdzenia? Wolę uniknąć niepotrzebnego umieszczania procesora w płycie czy wożenia zestawu po sklepach jeśli istnieje możliwość jednak nie będzie to konieczne.

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Alandil napisał:

Czyli rozumiem, że aby to sprawdzić muszę umieścić procesor w płycie?

 

Tak, musi to być obsługiwany procesor żebyś mógł wejść do BIOSu. 

Alandil
komentarz
komentarz

Czy jeśli mam wersję P1.20 to procesto i5 7400 wystartuje czy potrzebuje aktualizacji? Znalazłem informację że można to przeczytać na naklejce na płycie głownej. http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-HDS/?cat=Download&os=BIOS strona z biosami

 

edit:

1151 Core i5 i5-7400(B0) Kaby Lake 3.0GHz BCLK 100MHz 6MB 65W

P7.30

ok sam znalazłem odpowiedź na swoje pytanie niestety musze miec 7.3  ale najwyższa dostępna na stronie to 7.1 wystarczy mieć 7.1?

f

bemol911
komentarz
komentarz

Do twojej płyty głównej nie ma jeszcze BIOSu pod najnowszą generację procesorów. 

 

Alandil
komentarz
komentarz

a na tym 7.1 nie pojdzie? albo czy jest gdzies wersja beta? cze musze oddać płyte główną?

bemol911
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Alandil napisał:

 

a na tym 7.1 nie pojdzie?

 

Nie.

33 minuty temu, Alandil napisał:

albo czy jest gdzies wersja beta?

Musisz czekać na wersję 7.3

Alandil
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednak myslisz się 7.1 obsluguje kaby lake. Po aktualizacji biosu wszystko ruszyło tak jak powinno (na szczęście ;) )

Edytowane przez Alandil

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.