x-kom hosting

x4 760k problem w grach

kopcer00
utworzono
utworzono

Witam, mam problem prawdopodobnie z procesorem x4 760k.

 

Mianowicie chodzi o spadki fps, używałem do gry karty gtx 750 2gb, liczba fps w cs go wynosiła około 90-110. Wczoraj zmieniłem karte graficzną na gtx 960 2gb + najnowsze sterowniki i zaczął się problem bo fpsy spadły do około 60fps.. Miał ktoś podobny problem?

 

Sprzęt:

płyta główna -  GA-F2A88XM-DS2

procesor - athlon x4 760k

karta graficzna - gigabyte geforce gtx 960 2gb

ram - 8gb 1333mhz

zasilacz - LC600H-12 V2.31

cinomatic
komentarz
komentarz

Może to być spowodowane słabym zasilaczem. I w 99% pewnie tak właśnie jest.

Często pojawiający się problem.

kopcer00
komentarz
komentarz

MSI afterburner wskazuje na zużycie podzespołów w granicach 40%

GPU -  28-40%

cpu ok 30-40 stopni zużycie do 50%

ram 3700mb

FPS na poziomie 70-90

 

Sterowniki od biosa zaktualizaowane dalej ten sam problem. Wyczyszczę rejestr i dam znać czy coś pomogło.

elosyka.png

Przepraszam za post pod postem.

 

Czyszczenie rejestrów nic nie dało. 
Najnowsze stery od grafy także nic. 

Youki
komentarz
komentarz

 

Umiesz podkręcać procesor?

kopcer00
komentarz
komentarz
Cytuj

Umiesz podkręcać procesor?

Tak, ale mam dość kiepskie chłodzenie procka więc wolałbym nie przesadzać.

cinomatic
komentarz
komentarz

Ba tym zasilaczu podkręcenie procka grozi uszkodzeniem płyty głównej lub/i procka

kopcer00
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna ciekawostka... Sprawdzałem gry jeszcze w kilku różnych przypadkach i tak:

-fullhd jak na załączonym obrazku klatki jak podane w poście wyżej

-1280x720 i tu zaczynają się jaja, nie ma znaczenia czy gra ustawiona na ultra czy na min fps około 90.

-2715x1527 podobnie jak w przyapadku 1280x720, gra czy na ultra czy na najnizszych osiąga około 60-70fps

cinomatic
komentarz
komentarz

Zrozum dwie rzeczy.

Procesor dosyć słaby jak na taką kartę graficzną.

Oraz to że zasilacz niestety ale DNO

kopcer00
komentarz
komentarz

Rozumiem jak najbardziej, postaram się wymienić dane elementy zaczynając od zasilacza, procesor w daleszej przyszłości.
Po prostu zastanawiało mnie to, że jeśli procesor jest za słaby do karty graficznej to spodziewałem się widoku użycia procesora rzędu 100%, a GPU około 40%. No nic czeka mnie wymiana podzespołów.

Tomek89
komentarz
komentarz

Wyłącz w grze synchronizację pionowa i wszystko powinno być git 

  • 4 miesiące później...
kopcer00
komentarz
komentarz

Witam, lekko odgrzewam kotleta, ale jaki zasilacz byście polecili na wyżej wymieniony zestaw?

bemol911
komentarz
komentarz

Nowy czy używany ? ile możesz na niego wydać  ?

kopcer00
komentarz
komentarz

Jeśli używany to najlepiej z gwarancją choć raczej celowałbym w nowy. Kwota do 250zł, czy myślicie, że to za mało i taką kwotą nie ma co sobie na razie dupy zawracać?

bemol911
komentarz
komentarz

Za około 180 zł kupisz nowego SPC Vero L1 500W który bez problemu poradzi sobie z tym zestawem. 

kopcer00
komentarz
komentarz

dziękuję serdecznie za odpowiedź, lecz czy nie lepiej byłoby dołożyć 40zł i kupić wersję 600w? Pozdrawiam

  • 1 miesiąc później...
rafalluz
komentarz
komentarz

Budżetowa konstrukcja o niezbyt dobrej stabilności i nie najlepszej kulturze pracy.

 

Weź lepiej SilentiumPC Vero M2 600W w podobnej cenie, który do tego jest modularny.

kopcer00
komentarz
komentarz

SilentiumPC Vero M2 600W zainstalowany w skrzynce... Kasa wywalona problem dalej ten sam. Założyłem dodatkowo chłodzenie procesora, poszło OC z 3.8ghz do 4.2 - 4.4 w turbo. Żadnych zmian nawet najmniejszych... Powoli tracę cierpliwość. Rozumiem, że może być procesor słaby względem grafiki, ale czy w takim razie w grach nie powinien być wykorzystywany procesor w 100% a grafika pi razy drzwi 55-70%? 

Dalej wygląda to tak jak na screenie kilka postów wyżej. 

Rash999
komentarz
komentarz (edytowane)

Tomek89 jakiś czas temu pisał abyś sprawdził czy nie masz włączonej synchronizacji pionowej w grze. Nie gram w cs'a, ale wejdź ustawienia -> grafika i poszukaj czy nie masz jej zaznaczonej. 

Edytowane przez Rash999
kopcer00
komentarz
komentarz

Zapomniałem napisać, testowane na kilku grach wszędzie na na wszelkich możliwych ustawieniach ( w tym z włączoną i wyłączoną synchronizacją pionową).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.