x-kom hosting

OC i5 6400

ltd88
utworzono
utworzono

Witam mam za sobą 2 OC co prawda amatorskie ale trochę teorii i praktyki mi dało

zazwyczaj kupuje kompa i po 2 latach zamiast go zmienić podwyższałem taktowanie procka itp itd

bardzo wymagający nie jestem jeśli chodzi o sprzęt

tak czy innaczej obecny nabytek PC w sumie z przypadku , żona pozwoliła to kupiłem a że akurat byłem w mediamarkt to wiozłem z obawy że sie rozmyśli

-tak wiem mediamarkt jest kiepskim miejscem do składania PC

tak czy inaczej  chciał bym teraz podniesc tego intela taktowanie procka

problemem jest okrojony bios

w poprzednich kompach miałem o tyle szczęścia że do opcji zmiany taktowania miałem dostęp bez zbędnego modyfikowania biosu

w tym niestety jest to zablokowane czy też ukryte

 wyguglowalem ze jest mozliwosc podkrecenia zablokowanych prockow jakim jest i5 6400

natknolem sie tez na informacje o micro kodach ktore maja za zadanie utrudnic OC procesorom bez "K"

i tu mam dylemat czy wykonac update biosu z strony producenta obecny jest z dnia 11.05.2015

zanim wprowadzali te microcody o ktorych tak naprawde wiem nie wiele

nie tyle co na update biosu mi zalezy co na dostepie do zawansowanych opcji biosu

pierwsze pytanie jak odblokowac ten bios ?

drugie czy aktualizowac go z stronyproducenta ?

i co z tymi microkodami jak to sie rozwinelo...

ponizej zalaczam dane PC z cpu-z

 

 

 

 

Bez tytułu.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Na tej płycie nic nie zdziałasz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.