x-kom hosting

Słaba wydajność a dobre parametry

CryForHelp
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej, cześć, mam na imię Patryk. Z przywitaniem, bo pierwszy post tutaj ;)

Problem ów prezentuje się następująco: Mam laptopa, nowego, ma 3 dni. Jego parametry powinny pozwalac grac mi plynnie na niskich-średnich ustawieniach w GTA V (sadzac po gameplayach oraz opiniach laptopa) a ja mam problem z Bad Company 2 czy choćby Mafią 2. BF na ustawieniach niskich działa z fpsami 100+, na najwyższych 60+. Problem pojawia się gdy zaczynam wykonywac takie czynności jak strzelanie, patrzenie na dym. Fpsy sa bardzo niestabline, z 70 mogą spasc nawet do 25 (strzelanie + dym) na kazdych ustawieniach. CS GO: Stabilne fpsy lecz bywaja sciecia przy otrzymywaniu obrazen oraz co jakis czas gra zetnie na stale razem z czarny ekranem. Pobralem ze steama grę Paladins. Według strony Game Debate ta gra jak i BF nie spelniaja rekomendowanych parametrow ale...w gre Paladin gram w stałych 60 fpsach na najwyzszcyh ustawieniach. Oprogramowanie Nvidia Experience samo ustawia BF na maksymalne detale. Na jednym z forum zostało mi polecone dokupienie 4gb ramu, choc poproszono mnie o upewnienie sie jeszcze.

-komputer formatowany
-syf od producenta jak i aplikacje windowsowe usuniete
-brak antywirusa
-aktualne sterowniki
-brak programow dzialajacych w tle
-komputer czyściutki-na dysku i w środku
-gry uruchamiane kartą dedykowaną
-oszczędzanie baterii na maks wydajnosc (czyli oszczedzanie wylaczone)
-brak programow do boostowania komputera


http://imgur.com/a/stdu3 (memory i SPD z CPU-Z)

 

Z tamtego forum. Potwierdzicie owe stwierdzenie?

Cytuj

Adata 4GB DDR3 PC3L-12800S ao1l16bc4r1-bqss - taką kość posiadasz i najlepiej byłoby kupić identyczną, albo taką o identycznych parametrach. 

Acer Aspire 15 E5-573G-31TK
Intel core i3-5005U (2.0 ghz, 3MB l3 Cache)
NVIDIA GeForce 920m 2 GB VRAM
4 GB DDR3 ram

Edytowane przez CryForHelp

Youki
komentarz
komentarz

RAM akurat warto dokupić.

A co to konkretnie za laptop, jaki model?

CryForHelp
komentarz
komentarz

Dokładny model laptopa to Acer Aspire 15 E5-573G-31TK

Youki
komentarz
komentarz

RAM dokup i potem zainstaluj sterowniki do GPU na czysto, bez tego syfu GeForce Experience.

Youki
komentarz
komentarz

Kostkę 1.35V czyli DDR3L musisz szukać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.