x-kom hosting

[Okolice 3500zł] Komputer do gier typu Wiedźmin 3 lub No Man's Sky

adi022000
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!


- Komputer będzie używany do grania, przeglądania internetu oraz nauki programowania, ale jednak zdecydowanie największy nacisk kładę na gry ;)
Tak jak zapewne każdy użytkownik, chciałbym osiągnąć jak najlepsze osiągi przy minimalnej cenie oraz ryzyku (pewne części od sprawdzonych marek).

Pierw pytałem na zagranicznym forum, ale mnie odrzuciła logika: po prostu kup droższe

Jako, że jestem jednak młodą osobą, to proszę o jakieś uzasadnienie, to się przy okazji douczę czemu taka a nie inna część.

 

Jak na razie mój pomysł polega mniej więcej na takim rozłożeniu:
- Procesor: i5-6500 3.2GHz   (~1000zł)

- Grafika: Gigabyte GeForce 1060 OC 6GB   (~1300zł)

- Ram: 8GB (2x4GB) HyperX Fury Black DDR4   (~300zł)

 

Zastanawiam się nad:

- Zasilacz: Nie mam pojęcia (Sprawdzałem firmę Be Quiet! 500W 80Plus)

- Obudowa: Otóż to jest dobre pytanie
(Jedni mówią, że jest za duża, jedni, że za mała, za droga, za tania i zgłupiałem :/

Pierw wybrałem Silent Base 600/800/900 firmy Be Quiet! , ale mnie zbesztali, że za droga i za duża (Dalej podoba mi się najbardziej, ale jest najdroższa, nie wiem czy warto)

Potem chciałem wybrać Cooler Master Elise 130, ale znów, że za głośna

A ostatnim wyborem od którego mnie odciągnęli był Fractal Design Nano S, ale podobno bebechy będą za mało wydajne co do kwoty [główne płyta główna])

- Płyta Główna: Nie znam się na tym :/ Bardzo chętnie posłucham porad

 

Jeżeli ktoś ma poza tym jeszcze jakieś rady dotyczące sprzętu (Oczywiście RAM, Procesor i Grafika też zdecydowanie mogą ulec zmianie!) to bardzo proszę o wypowiedź :)

PS. Posiadam dysk 256GB Toshiba THNSNJ256GCSU (SSD). Potem pewnie dokupię jakiś duży HDD.

Edytowane przez adi022000

adi022000
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie zauważyłem, że nie dokończyłem zdania - Już uzupełniłem ;) 

 

Zasilacz: Wiadomo. że chciałbym, żeby komputer był jak najcichszy, to się rozumie. Ale jednak jeżeli ta cisza ma iść w parze z jakimś dużym podniesieniem kosztów, to chyba podziękuję. Wybrałem go do pary z obudową, która mi się spodobała: Silent Base 600 / 800 / 900.
 

Obudowa: Uzupełniłem pierwszy post :D

 

Płyta Główna: Szczerze mówiąc, to nie znam się na podkręcaniu / overclockingu czy jak to się mówi. Bardzo chętnie bym się w to pobawił, ale nie wiem, czy nei jest to jakieś duże ryzyko... Nie wiem, czy chłodzenie wytrzyma, o ile wiem, to potrzebne jest wodne, które jest dość kosztowne...
Wiem, miałem na oku płytę, która miała RAMy DDR4, socket 1511 zgodny z procesorem, oraz kilka wejść USB 3.1, ale przestraszyli mnie, że jest za tania i może nie wyrabiać... To była Gigabyte GA-H110N, dobrana pod Fractal Design Nano S.

Edytowane przez adi022000
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Do podkręcania nie potrzeba chłodzenia wodnego - dobre chłodzenie powietrzne i dobra pasta termoprzewodząca pozwalają podkręcać procesory i5 do bardzo fajnych wartości. Modele z serii "K" podkręcać jest poza tym całkiem łatwo - przeczytasz dwa poradniki w internecie i będziesz gotów by się tym zająć. ;)

 

Nie twierdzę, że GA-H110N to jakaś wybitnie fajna płyta, ale argument, że "jest za tania i może nie wyrabiać" jest dość głupawy. Tyle tylko, że tak jak pisałem, do podkręcania płyta z chipsetem H110 się nie nada.

  • Dobra wypowiedź 1
adi022000
komentarz
komentarz (edytowane)

A co uważasz o obudowie Silent Base 600 lub nawet 800? Da radę jej chłodzenie przy podkręceniu?

 

PS. Jestem jednym z tych nieszczęśników co kupili No Man's Sky jako preorder (nigdy więcej w życiu) kiedy jeszcze podali ostro zaniżone wymagania

 

Drugie pytanie: czy procesor i5-6500T można podkręcić?

Edytowane przez adi022000
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłodzenie montowane w obudowach BeQuiet jest naprawdę dobre - ciche i wydajne - tyle że drogie (gdyby je kupować "solo"). Te same uwagi będą dotyczyły obudów tej marki - ładne, ciche i wystarczające do podkręcania komputera, ale dobrego stosunku ceny do jakości to niestety przypisać im nie można. Musiałbyś więc ocenić, ile jesteś w stanie dopłacić, by mieć obudowę tylko ze względu na jej stylistykę.

 

i5-6500T niestety nie ma odblokowanego mnożnika, musiałbyś kupić 6600K. T to wersja o obniżonym współczynniku TDP (czyli mówiąc po ludzku: żre mniej prądu i mniej się nagrzewa).

 

Zajrzyj sobie też do tego tematu, w szczególności na posty UnnamedPlayera:

 

Budżet podobny jak u Ciebie, tyle że zestaw ze zwykłym procesorem, nie "K". Obudowę oczywiście można by dobrać inną - wentylatory w obudowie i tak zawsze można wymienić na cichsze.

 

Chyba że naprawdę zależy Ci na super-cichym sprzęcie, wtedy trzeba by budżet przesunąć w tę stronę, kosztem wydajności (np. wziąć nieco wolniejszy procesor i kartę graficzną, ale dobrać za to jak najcichsze wentylatory i zasilacz).

Edytowane przez FrogsterPL
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki masz monitor, jakie gry Cę interesują ?

Cichy zestaw i OC CPU w tym budżecie tylko za pomocą szyny BCLK na B150 od Asrocka.

 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.