x-kom hosting

Znikający dysk twardy

ZjaranyTomasz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Kupiłem komputer jakieś 2/3 mies. temu, od znajomego ponieważ nie potrzebował go, a ja potrzebowałem na prędkości nowego pc'ta. 
Komputer był w idealnym stanie w czasie kupna, od tego czasu nie zmienił się ani trochę ponieważ dbam o swój sprzęt.
Z komputerem nie było problemu do wczoraj, z próbą odpalenia aplikacji steam wyskoczył mi komunikat o jakimś błędzie w plikach, wiec postanowiłem to sprawdzić odpalając "Mój komputer" a moim oczom ukazał sie brak dysku hdd. 
Zdziwiłem się lekko, postanowiłem zainstalować aktualizacje zaplanowane przez system i zresetowałem komputer. 
Po resecie wszystko było w porządku do dziś, już 2 raz zniknął mi ten sam dysk i po resetach pojawiał się znów tak więc postanowiłem napisać na forum.
Co może być przyczyną znikającego dysku ? czemu tak się dzieje ? (dodam iż czyściłem, defragmentowałem oraz skanowałem dyski 2-krotnie w trakcie tych wydarzeń)
Dodam też że  HDtune i inne tego typu programy nie wykrywają żadnych błędów na dysku a ich żywotność w hdtune pokazuje nie mniej niż 90%. 
Wszystkie komponenty skalują w temp. 35 max 38 stopni (dużo chłodzenia)
Specyfikacja komp :
System : Win. 7 64 bit.
Processor : Intel Core I5 4690k 3.50 Ghz 
Płyta Główna : MSI z97 GAMING 7 
Karta Graficzna : GeForce GTX 970 
Dysk SSD : 223GB GOODRAM C40 SCSI Disk Device (SSD) tutaj system i jego pliki, programy do systemu.
Dysk HDD : 465GB SAMSUNG HD502IJ SCSI Disk Device (SATA) gry, pliki prywatne, pomniejsze programy. 

Edytowane przez ZjaranyTomasz

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Sprawdź kabel SATA czy się czasem nie poluzował, ewentualnie daj drugi dla sprawdzenia.

  • 4 tygodnie później...
ZjaranyTomasz
komentarz
komentarz

Sprawdziłem, wszystko było ok, zmieniłem port sata i nic to nie dało. 
Co może być przyczyną ? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze spróbować zmienić kabel zasilający dysk na wyjściu z zasilacza na inne wyjście albo inny kabel..

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.