x-kom hosting

Acer Aspire ES 1-131 - Przestawianie czasu [godziny] przy zmianie systemów.

giez 1975
utworzono
utworzono

Mam prawie nowy [parę miesięcy] laptop Acer Aspire ES 1-131. Mam zainstalowany na nim Windows 10 i Linux Mint 18.1 Mate. Jeżeli używam jednego systemu po włączeniu czy restarcie czas [godzina] jest OK. Natomiast gdy przełącze systemy zawsze godzina się zmienia o jedną do tyłu lub do przodu. Ustawienie czasu w Biosie nie pomaga. Zmiana stref czasowych też nie. Ręczne ustawianie również nie. Można to jakoś naprawić ?

giez 1975
komentarz
komentarz

Sytuacja się trochę zmieniła. Mianowicie w Windows 10 czas  już się nie przestawia - czas jest ustawiony na Sarajewo, Skopje, Warszawa, Zagrzeb. Natomiast w Linux Mint 8.1 Mate problem nadal występuje. Zetknął sie ktoś z podobnym problemem i wie jak temu zaradzić ?

Sobiepan
komentarz
komentarz

Nic dziwnego, Linux korzysta z czasu UTC a  Windows z czasu lokalnego, żeby rozwiązać problem należy zmienić czas w linuxie na lokalny bądź w Windowsie na UTC. Ja osobiście zawsze zmieniałem w Linuxie

giez 1975
komentarz
komentarz

Mam ustawione w Windows na UTC [problem w Linux nadal występuje]. Napisz jaki dokładnie ustawić czas w Linux.

U mnie jest na odwrót w Windows "systemowo" widnieje tylko czas UTC. Natomiast w Linux "systemowo" jest tylko czas GMT. Co z tym zrobić ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.