x-kom hosting

Zmiana płyty głównej pod i7 2600k

Domso
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Zamierzam zmienić płytę główną, ponieważ mam pewien problem ze swoją.

Aktualnie: MSI Z68A-GD65 G3

Szukam czegoś podobnego, o dobrej sekcji zasilania, tak żebym mógł kręcić procesor i7 2600k

Dodatkowo musi obsłużyć GTX'a 970

Mile widziane 4 sloty ram

Wielkościowo może być nawet ATX

 

Szukam czegoś w dobrej cenie.

Budżet ~400zł (używane jak najbardziej wchodzą w grę)

Edytowane przez Domso

Youki
komentarz
komentarz

A co to za problem?

Tutaj tylko używki pozostają tak na prawdę.

Sztachu
komentarz
komentarz

Najwyżej możesz kupić MSI Gaming B150 M3 za 460zł.

 

// Pod i7 2600k nie będzie pasować, inny socket.

// bemol

cinomatic
komentarz
komentarz

Szukaj czegoś na Z77 / P67

Do 400 zł spokojnie znajdziesz.

Domso
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki

Wszystko z nią świetnie, tylko problem jest taki że muszę mieć nowy bios na niej (aktualnie v25.8 czyli ostatni) żeby działała na niej 970'ka

Zaś nowe biosy są zrobione do kręcenia Ivy Bridge a nie jak ja mam Sandy Bridge, dowiedziałem się na anglojęzycznym forum MSI, że

płyta musiała by wspierać ME8 a nie ME7 jak ta.

No i dzieje się tak, że podczas próby podkręcania procesora BIOS czyta prędkość tak jak mu ustawie. Tak samo jest gdy włączę opcję OC Genie II

podkręca do 4.2Ghz i tak bios pokazuje.

Niestety, kiedy bootuje się system, to w systemie wszystkie zegary wracają do swoim pierwotnych ustawień jakie ma i7 2600k

 

Dodatkowo ludzie z forum MSI powiedzieli mi że płyta musiałaby mieć nowszy chipset Z77

 

Tylko teraz pytanie, czego szukać z mocną sekcją zasilania na Z77?

Edytowane przez Domso
Mogeto
komentarz
komentarz

od siebie polecam Asrock Z77 Extreme4 warta góra 300zł, u mnie bez problemu na i5 2500k daję radę na 5Ghz

przy takich płytach bardziej ogranicza Cie sama sztuka procesora, jego napięcie i temperatury, niż sama sekcja zasilania płyty

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Domso
komentarz
komentarz

@Mageto

Trochę ciężko będzie ją dostać, na allegro brak a na OLX chcą po 450 zł..

Domso
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki

@Mogeto

Powiedźcie mi proszę, czy sekcja zasilania na MSI Z77A-G45 da rade z podkręceniem I7 2600K?

Jeśli tak, to do jakich mniej wiecej wartości?

Edytowane przez Domso
Youki
komentarz
komentarz

Tak, da radę z OC, a ile podkręcisz to zależy od chłodzenia, jaka sztuka CPU się trafi.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Domso
komentarz
komentarz

@Youki Kiedy jeszcze siedziałem na procesorze AMD, raz miałem płytę główną z sekcją zasilania 4+1, początkowo było dobrze i procesor stabilnie pracował na 4.3Ghz

Niestety, po pewnym czasie sekcja zaczęła się grzać i taktowania spadały na moment w celu ochłodzenia.

 

I tutaj pojawia mi się kolejne pytanie, czy OC rzędu 4.5Ghz na 2600k, długoterminowo nie wpłynie na tę płytę (MSI Z77A-G45)?

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.