x-kom hosting

Monitor 24" do ok 1800

Duffy
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich,

a wiec planuje zakup nowego monitora w kwocie podanej wyżej, w razie w postaram się coś dołożyć. 

Moj zestaw to 16gb ram, 1060gtx i7-6700k. Głównie gry typu GTA V, tomb rider, wiedzmin 3, battlefield,h1z1 itp itd oraz montowanie w Adobe premiere. I tak się zastanawiam bo gram często również w grę " war rock" fps cos jak cs itp w którym się liczą klatki i szybkość wiadomo, Wiec zastanawiam się chyba jednak nad jakimś monitorem 144hz. 

Wiec moje propozycje to https://www.zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/monitory/aoc-24-g2460pg-led-displayport-nvidia-g-sync-pivot-czarny 

 

lub z 60 to Dell u2417h. 

Chciałbym się was doradzić w który iść lepiej przy takiej różnorodności gier ? W sensie 144vs60. No i czekam na wasze propozycje 

obecnie posiadam lg 22ea oraz planuje chyba w niedalekiej przyszłości wymienić 1060 na 1070

Edytowane przez Duffy

Youki
komentarz
komentarz

Tylko to matryca TN, kiepskie pokrycie barw itp, a w tej cenie za bardzo sensownego szkiełka IPS 144 Hz nie dostaniesz

Duffy
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm a ogólnie różnica 144 vs 60 najbardziej jest odczuwalna w grach typu fps ? bo przy grach typu GTA jest to w zasadzie bez roznicy ?

Z jednej strony ciagnie mnie do 144 zeby byc "szybszym" przy fpsach, ale z drugiej ten dell wyglada swietnie, ma małe ramki jak i kolory również są dobre  

Edytowane przez Duffy
FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Tak najbardziej odczujesz różnice w FPS ale nie znaczy to ze w GTA jej nie ma, oczywiście ze jest i to dość zauważalna. Osobiście nie potrafie sobie wyobrazić granie w strzelanke na 60fps, zbyt bardzo przyzwyczaiłem wzrok do 150hz~~. Wciąż moim zdaniem w tej cenie najbardziej opłaca się kupic https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460pg-661811/?gclid=CI340q-6wdECFcYp0wodeaEH1Q&gclsrc=aw.ds dlaczego? Posiada G-sync a tego zapewne nie musze opisywac.

  • Dobra wypowiedź 1
Duffy
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiec chyba jednak wybiorę ten monitor, trochę obejrzałem o nim i na pw dostałem wiadmości polecające go :) W sumie sądzę, że koloroy powinny być lepsze lub takie same jak na moim 22ea ? bo ten monitor posiadam ok 3 lat a wtedy płaciłem za niego 500  ~ wieć budzetówka 

 

a i 1060 nie bedzie mial problemów z tym monitorem ?

Edytowane przez Duffy
FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Tam jest rozdzielczość taka sama jak w Twoim LG więc na to pytanie znasz odpowiedz bo wydajnościowo będzie tak samo. Nie można porównywać matrycy TN za 2000 do matrycy IPS za 400zł. Z góry mogę Ci powiedzieć że ten AOC mimo matrycy TN nie będzie odbiegał kolorami od tej z Twojego LG.

  • Dobra wypowiedź 1
Duffy
komentarz
komentarz

Ok fajnie, a więc prawdopodobnie biorę ten monitor, lecz ostatnie pytanie ile trzeba by wydać / dołożyć do tych 1800, żeby wziać 144 na lepszej matrycy niz TN ?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Różnice są w granicach 600zł lecz jakoś nie przychodzi mi do głowy żaden 24' z g sync i 144hz na innej matrycy niż TN. Pamiętaj że TN nie oznacza tego ze jest to gorsza matryca od IPS czy VA, może i ma trochę gorsze barwy ale za to ma opóźnienie na poziomie 1ms a ips 5ms.

  • Dobra wypowiedź 1
Duffy
komentarz
komentarz (edytowane)

Fajnie dzięki za szybką odpowiedź, komputer jest wykorzystywany w zasadzie 90% gry i premiere pro, 10 % to muzyka, internet, filmy które i tak przeważnie podłączam do 42" TV. Wiec biorę tego AOC.

 

PS. G-sync będzie chodzić po zainstalowaniu sterowników czy to jest w opcjach obrazu, że można WL/WYL ?

Edytowane przez Duffy
FuckTheSystem
komentarz
komentarz

G-sync włączasz w panelu sterowania NVIDIA zakładka "konfigurowanie G-sync" zaznaczasz włącz i gotowe.

  • Dobra wypowiedź 1
Duffy
komentarz
komentarz

Dzieki, jutro powinienem miec monitor u siebie :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.