x-kom hosting

Jaki procesor

MrKendzior
utworzono
utworzono

Siema myślę nad modernizacją mojego PC. Zacznę może od specyfikacji:

-płyta główna Asrock 960GC-GS FX (kupiona jakiś czas temu) 
-pamięć RAM 2 GB 
-procesor AMD Athlon™ X2 Dual Core Processor 3600+ 2.00 GHz
-karta graficzna Nvidi Geforce Gt 6300 1 GB 
-zasilacz NN 400W (ale spokojnie mam zakupiony be quiet Pure Power L7-630W, 80 plus BRONZE)

Panowie i panie jaki procesor polecanie do  tej płyty głównej ? Myślałem nad Fx 6300, a wy jak sądzicie ? 

 

Ps. do tego komputera z czasem chcę dokupić jakąś kartę myślałem nad ( gtx 760,660 a może r9 270x) no i 8 GB RAM. Koputerek będę składał na używanych częściach z braku funduszy jak i niechęci wydawania bez potrzebnie kasy 
Liczę na waszą pomoc :)

Youki
komentarz
komentarz

Główna kwestia, do czego ten PC ma Ci służyć?

MrKendzior
komentarz
komentarz

Glownie to do grania np. W Bf 1,4,3 gta V czy inne tego typu gry 

cinomatic
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od budżetu.

Realnie jeżeli nie chcesz zmieniać płyty głównej to zostaje Ci FX-6300 ale najlepiej prędzej zaktualizować bios na płycie głownej.

 

Później pozostanie Ci tylko zmiana grafiki i dorzucenie pamięci (pod warunkiem że masz miejsce)

 

No chyba że masz do przeznaczenia większy budżet to można zmienić całą platformę

MrKendzior
komentarz
komentarz

Budzet pozwoli mi na fx 6300 jakies 8Gb Ramu i Gtx 660 i to co napisalem w opisie, ale niestety nie na zmiane platwormy :( a aktualizacja biosu na czym polega jak sie robi. Do amd pasuja niby gtx wiec w to celuje. Na innym forum odradzali mi Fx 6300 bo slaby a glownie bo moja plyta go nie uciagnie i po paru minutach gry bede mial fps na poziomie niegrywalnosci, i jalos nie moge w to uwiezyc bo widzialem na yt ze gosc na takim sprzecie co chce kiev gral na luzie w bf1 

 

Youki
komentarz
komentarz

Ta płyta ma lichą sekcję zasilania, a były takie modele, że pomimo zapewnienia obslugi przez producenta to sekcja nie dawała rady.

MrKendzior
komentarz
komentarz

 

Niby tak, ale czy jak ma w polecanych fx 8xxx to chyba z fx 6300 da sobie rade, nie mysle go podkrecac bo chyba by sie nie dalo za bardzo. Czy czysty fx6300 sprawowal by sie ? I do tego dajmy gtx 660 i 8 Gb Ramu. Czy to by bylo ok. 

Czy zamiast fx, phenoma X4 945/955

cinomatic
komentarz
komentarz

Ty nie włożysz Phenoma 955 bo nie znajdziesz modelu 95W.

W Europie ten model nie występuje. Także musiałbyś włożyć model 945 i tylko ten. Każdy kolejny 955 / 965 / 970 itd się nie nadaje.

 

Ja bym spróbował z tym FX-em.

MrKendzior
komentarz
komentarz

Okej Czyli Fx 6300 8 Gb Ram no i coś Koło Gtx 660 może nawet Gtx 760 bo podobrno Gtx lepiej sprawuje się z AMD 

cinomatic
komentarz
komentarz

owszem.

LEpiej do AMD wrzucić grafikę z nVidii ;]

MrKendzior
komentarz
komentarz

Dzięki za jasne odpowiedzi :) na innym forum trafiłem na znacznie gorszy odzew i te odpowiedzi nie można  było zaliczyć do szczerych i miłych. Odwrotnie jak tu :D

No to chyba postanowione Fx zawita na mojej płycie głównej 

 

Stasieq który szuka płyty głównej
komentarz
komentarz

Jak już chcesz procesor AMD kupować to lepiej dołóż 100zł i kup fx 8320 :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.