x-kom hosting

Głośny wentylator w nowym laptopie

Zoombann
utworzono
utworzono

Witam,

 

zakupiłem ostatnio nowy laptop MSI GE62 6QC. Niestety od początku mam problem z głośno chodzącym wentylatorem, nawet gdy laptop kompletnie nic nie robi (drugi wentylator włącza się dopiero przy silnym obciążeniu). Napisałem do supportu MSI z zapytaniem czy prędkość wentylatora ok. 3150 RPM jest normalna i dostałem informację, że tak, a głośność jest sprawą indywidualną dla każdego. Mam system na dysku SSD, więc wentylator to jedyne co może hałasować. Dla mnie taka głośność wentylatora dla niepracującego komputera nie jest normalna, dlatego zmierzyłem hałas dwoma aplikacjami na androida (nie mam nic lepszego pod ręką) i dostałem wyniki od obu

- mikrofon z przodu laptopa, czyli tam gdzie jestem: ok. 35-36db

- mikrofon za laptopem, blisko wentylatora: ok. 42-43db

- laptop wyłączony (cisza w pokoju): ok. 22-23db

Dodam, że wstrzymywałem oddech, by wyniki były dokładniejsze :)

Zatem, czy takie pomiary są dopuszczalne? Czy mam problem i powinienem pisać do supportu znowu z tymi danymi? W recenzji znalazłem, że laptop ten powinien być dosyć cichy przy normalnej pracy/nic nie robieniu (przy obciążeniu procka przez gry itp. już zdecydowanie nie ale to mogę zrozumieć), a tutaj nawet obejrzenie filmu, czy słuchanie muzyki bez słuchawek jest raczej niewykonalne. Dodam, że mam aktualny BIOS i EC firmware.

 

Pozdrawiam.

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest normalne dla laptopów MSI.. ich układy chłodzenia są głośne i nic na to nie poradzisz... Słuchałeś już jak głosno chodzi z włączoną funkcją cooler boost ??? :P

Dlatego przed kazdym zakupem warto przeczytać choćby o takie recenzje http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE62-Apache.153181.0.html

Edytowane przez anioł2009
Zoombann
komentarz
komentarz

Dzięki kolego za odpowiedź. :) Czytałem recenzje ale nie spodziewałem się takiej głośności skoro wcześniejsze laptopy z jakimi miałem do czynienia były prawie bezgłośne przy normalnym użytkowaniu, a niestety pod koniec roku do wyboru w tej cenie został mi aby Lenovo Y700 i te MSI (Acer VN7-592g i Dell 7559 niestety już nie były dostępne). No cóż, będę musiał z tym żyć. Może przynajmniej z takim chłodzeniem trochę czasu mi pociągnie ten laptop :P

 

A wiesz może czy skorzystanie z MSI Silent Option, aby wentylator włączał się od temperatury np. 35-40 stopni a nie chodził cały czas (obrotów nie idzie zmniejszyć w tym wentylatorze z tego gdzieś wyczytałem) jest bezpieczne? Normalnie nie jest mi to aż tak bardzo potrzebne, bo korzystam ze słuchawek ale jakbym chciał kiedyś np. z kimś film obejrzeć to na 2-3h nic się nie stanie jak dokonam takiej zmiany?

anioł2009
komentarz
komentarz

Możesz mu ustawić żeby włączał się od 55 stopni nawet..Ja mam tak ustawione w Clevo :) Bo też się włączały wentylatory przy 45 stopniach xD  55 dla procesora to nie jest tragedia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.