x-kom hosting

Pamięci do starszego komputera

Kudelczak
utworzono
utworzono

Witam, 

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze pamięci używanych do komputera Fujitsu-Siemens Esprimo P5925 HI3W-D2583. Min 4GB i jak najtaniej. Jeżeli nie będzie to problemu dla Ciebie proszę o oferty z allegro. 

Tutaj daje dane techniczne: 
ftp://ftp.webcentral.hu/pc-max/PC/Fujitsu_Siemens/ESPRIMO/P5925/FSC_Esprimo_P5925.pdf

Z góry dziękuje za pomoc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

http://allegro.pl/kosci-pamieci-ddr2-goodram-4gb-2x2gb-okazja-i6667621799.html

 

Na przykład takie coś, są to 2 moduły po 2 GB, w sumie 4 GB. Oczywiście można kupić pamięci używane znacznie taniej, jeśli chcesz to poszukamy - póki co dałem link do nowych, bo sam na używanych się już naciąłem tyle razy, że osobiście z nich zrezygnowałem. Jeśli używany RAM, to koniecznie z gwarancją, co najmniej jakąś np. 3-miesięczną.

Edytowane przez FrogsterPL
Kudelczak
komentarz
komentarz

Dziękuje, ale jednak szukam coś używanego. Chciałbym złożyć coś takiego jak tu:

http://www.dobreprogramy.pl/Eksperyment-skladamy-komputer-do-grania-za-500-zl.-Czy-to-mozliwe,Wideo,78249.html

Bazę już mam pamięci miałem z innego kompa ale okazały się uszkodzone więc muszę kupić "nowe" czyli używki. Mam jeszcze jakąś kartę graficzna bodajrze gf 8600, Brakuje mi tylko dysku który już kupiłem i czekam jak dojdzie. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W takim razie być może ta aukcja Cię zainteresuje:

 

http://allegro.pl/samsung-4gb-2x2-ddr2-800mhz-pc2-6400-intel-i-amd-i6679455941.html

 

Generalnie wszystkie oferowane przez nich marki są OK. Możesz np. napisać przy zamawianiu, że preferowałbyś Kingstona, a jeśli by już nie było, to jako markę dodatkową wybierasz Cruciala, ale to wedle własnego uznania. 3 miesiące gwarancji, 14 dni na zwrot.

  • Dobra wypowiedź 1
Kudelczak
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 13.01.2017 o 17:36, FrogsterPL napisał:

W takim razie być może ta aukcja Cię zainteresuje:

 

http://allegro.pl/samsung-4gb-2x2-ddr2-800mhz-pc2-6400-intel-i-amd-i6679455941.html

 

Generalnie wszystkie oferowane przez nich marki są OK. Możesz np. napisać przy zamawianiu, że preferowałbyś Kingstona, a jeśli by już nie było, to jako markę dodatkową wybierasz Cruciala, ale to wedle własnego uznania. 3 miesiące gwarancji, 14 dni na zwrot.

 

Bardzo Ci Dziękuje za pomoc :) Mam jeszcze pytanie czy warto brać 8gb przy procesorze E8400??

Edytowane przez Kudelczak
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli karta którą dysponujesz to faktycznie GeForce 8600 GT, to moim zdaniem 8 GB RAMu w tym kompie nie ma sensu. Ja na sporo mocniejszej konfiguracji do niedawna (czyli przez jakieś... 5-6 lat?) miałem 4 GB i jako tako starczało, Twój komputer w mojej opinii nie będzie w stanie sensownie wykorzystać 8 GB. Oczywiście, jeśli jakimś cudem trafi się coś super taniego, to można wziąć, ale nie ma się co na to nakręcać.

 

Co innego, jeśli tego E8400 zamierzałbyś kiedyś wymienić na Quada, a do tego wymienić kartę na nieco szybszą - wtedy może nadal 8 GB byłoby nadmiarem, ale można by np. pomyśleć o 6.

 

Na Twoim miejscu na razie kupiłbym 4 i obserwowałbym, czy systemowi to wystarcza. Pamiętaj też, że żeby wykorzystać więcej niż 4 GB RAMu, musisz mieć system 64-bitowy - wersje 32-bitowe obsługują z grubsza tylko niecałe 3,5 GB RAMu, więc mógłbyś włożyć np. w sumie 16 GB, a i tak Windows by ich "nie zobaczył" (oczywiście wszystko by działało, tylko że nadmiar RAMu by się "marnował", byłby nieużywany).

  • Dobra wypowiedź 1
Kudelczak
komentarz
komentarz

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI, w takim razie kupię 4GB. Własnie stoję przed wyborem czy win 7 czy win 10, na pewno będzie to 64bit. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

7 jest bardzo fajnym systemem, ale trzeba mieć na uwadze, że już niedługo może być coraz ciężej o nowe wersje oprogramowania do niego. 10 osobiście nie lubię (wiem, że jest grupa osób bardzo zadowolonych z tego systemu i wierzę im, ale sam nie mam dobrych doświadczeń z "Dziesiątką" - szczególnie upierdliwa potrafi być przy starszych grach i programach oraz przy sterownikach sprzętowych), no ale to jednak najświeższy możliwy system operacyjny, co jest niepodważalną zaletą. Innymi słowy - nawet jeśli teraz W10 nie jest systemem idealnym, to na pewno przez dłuższy czas cośtam jeszcze poprawią. 7 i 8/8.1 już się pod względem "jakości działania" raczej nie zmienią. Mógłbyś jednak też pomyśleć nad Windowsem 8.1 - w charakterze rozwiązania kompromisowego. Oczywiście, 8.1 ma te cholerne kafelki (nie cierpię ich :P), ale można doinstalować sobie programik o nazwie Classic Shell, dzięki któremu wiele elementów (w tym najważniejszy - Menu Start) obsługiwać można tak jak w Windowsie 7 czy nawet XP.

Edytowane przez FrogsterPL
Kudelczak
komentarz
komentarz

Ja to głównie będę grać w starsze tytuły tubu Titan Quest, CS:GO, może jakąś Fifę, albo jakiegoś starszego NFS. Więc jednak decyduje się na win7. :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Polecam jeszcze pomyśleć nad tym 8.1, bo wymagań nie ma większych a też działa - jak wynika z moich doświadczeń - naprawdę nieźle i stabilnie, obsługuje też niemal wszystkie te programy co 7. Ale to oczywiście wedle uznania. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.