x-kom hosting

Problem z procesorem w laptopie

LinosiK
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z procesorem w swoim Hp pavilion DV6. Mianowicie chodzi o to, że procesor ma strasznie duże zużycie, sięga ono nawet do 50-60% gdy nic się nie robi. Siedziałem już trochę w internecie i znalazłem tematy aby powyłączać dane usługi albo zmienić wygląd systemu żeby laptop był wydajniejszy. Niestety żaden z tych sposobów nie pomaga i procesor nadal ma duże zużycie, nawet przy siedzeniu na internecie sprawia to problem bo przy odpalonych kilku kartach laptop potrafi strasznie się mulić, do tego jeszcze dochodzi grzanie się procesora. Laptopa już rozbierałem i czyściłem, zero jakichkolwiek zmian na lepsze. 

Matematyk0
komentarz
komentarz

Wrzuć screena z menedżera zadań, z widocznymi procesami wszystkich użytkowników.

Youki
komentarz
komentarz

Jaki tam dokładnie masz procesor?

LinosiK
komentarz
komentarz (edytowane)
17 godzin temu, Matematyk0 napisał:

Wrzuć screena z menedżera zadań, z widocznymi procesami wszystkich użytkowników.

 

#1.png

#2.png

Cytuj
4 godziny temu, Youki napisał:

Jaki tam dokładnie masz procesor?

Pentium Dual Core T4200 

Edytowane przez LinosiK
Matematyk0
komentarz
komentarz

A jak zużycie tak skacze, który proces tyle procesora zabiera? Na screenach wszystko ok.

 

Inna sprawa, że z tym procesorem świata nie podbijesz ;)

LinosiK
komentarz
komentarz
59 minut temu, Matematyk0 napisał:

A jak zużycie tak skacze, który proces tyle procesora zabiera? Na screenach wszystko ok.

 

Inna sprawa, że z tym procesorem świata nie podbijesz ;)

który proces to dokładnie nie wiem, ale co do procesora to i tak planuję go zmienić, jak myślisz jaki byłby w miarę okej w nie za dużej cenie ? 

Matematyk0
komentarz
komentarz
5 minut temu, LinosiK napisał:

który proces to dokładnie nie wiem

 

Jak następnym razem komputer będzie tak tajemniczo obciążony, sprawdź.

 

5 minut temu, LinosiK napisał:

co do procesora to i tak planuję go zmienić, jak myślisz jaki byłby w miarę okej w nie za dużej cenie ?

 

Z tego co się zorientowałem, o ile wymiana w tym laptopie jest możliwa, tak ciężko coś lepszego do niego wsadzić. Ale w tej kwestii niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.