x-kom hosting

[500 - 600zł] Monitor z regulacją wysokości

tkoziel
utworzono
utworzono

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze monitora do komputera (grafika Palit GTX 1050Ti 4GB).

Kryteria wyboru:

- możliwość regulacji wysokości (komputer jest syna, ale samemu też by się czasem posiedziało),

- wielkość ok. 22 cale

- cena 500 - 600 zł

- matryca raczej IPS (choć nie koniecznie)

- wbudowane głośniki (choć nie koniecznie)

 

Moje wymagania spełnia LG 22MB37PU, choć ciężko znaleźść jakiś opinie o nim.

Dużo osób na forum poleca LG 24MP48HQ-P (brak regulacji wysokości, za duży) lub AOC i2269Vwm (brak regulacji wysokości).

Może jest jeszcze jakaś alternatywa?

W pracy używam iiyama Prolite B2206 (matryca TN) i jestem bardzo zadowolony. Dlatego nie upieram się na IPS...

Youki
komentarz
komentarz

Za te 650 zł można dostać Dell P2217H z pivotem, matrycą IPS. Warto dopłacić.

tkoziel
komentarz
komentarz
16 hours ago, Youki said:

Za te 650 zł można dostać Dell P2217H z pivotem, matrycą IPS. Warto dopłacić.

W tej cenie to sam ekran (bez stopki) - ale rzeczywiście spełnia moje oczekiwania w 100%, a w końcu to inwestycja na lata.

 

Mam jeszcze pytanie o samą kwestię użytkowania monitorów LCD. Otóż monitor ten stanie na biurko tuż przy oknie uchylnym, które od czasu do czasu (zarówno latem jak i zimą) trzeba otworzyć celem wpuszczenia świeżego powietrza do mieszkania.

Czy nowoczesne monitory są jakoś wrażliwe na takie wietrzenie (szczególnie zimą) i czy może to w jakiś sposób wpłynąć na trwałość monitora?

Może lepiej wyposażyć się od razu w jakiś "pokrowiec", którym należałoby przykrywać monitor?

 

Kompletnie się na tym nie znam, więc proszę się nie nabijać :pff:

Youki
komentarz
komentarz
7 godzin temu, tkoziel napisał:

Czy nowoczesne monitory są jakoś wrażliwe na takie wietrzenie (szczególnie zimą) i czy może to w jakiś sposób wpłynąć na trwałość monitora?

Nie. :)

tkoziel
komentarz
komentarz

Witam,

nastąpiła jednak zmiana preferencji...

Monitor stanie pod półką z drukarką, która wisi na wysokości 50 cm nad biurkiem. W tej sytuacji kupowanie monitora z regulacją wysokości i pivotem mija się z celem, gdyż wysokość monitorów 22" z podstawką z tego co widzę wynosi ok. 40 cm.

Przeglądam właśnie inne monitory 22" i w oko wpadł mi Samsung T22E390EW TV czarny .

Ma ona matrycę PLS i z tego co czytam to jest to dokładnie to samo co IPS.

Dotychczas nie rozważałem monitora z tunerem TV, ale może się on okazać przydatny. 

Czy jako monitor ten Samsung będzie sprawował się dobrze?

 

Youki
komentarz
komentarz

Lepiej dokupić samemu, osobno tuner.

tkoziel
komentarz
komentarz

Wyczytałem, że ten Samsung z tunerem TV jest właściwie "telewizorem z funkcją monitora komputerowego" - tzn. do przełączania sygnałów zawsze trzeba użyć pilota, bo nie ma opcji automatycznego rozpoznania źródła sygnału - dla mnie to duża niedogodność,   

 

Zatem na placu boju pozostają monitory z matrycą IPS:

- LG 22MP58VQ-P (DVI, HDMI, ~500 zł)

- LG 22MP48D-P (DVI, HDMI, ~460 zł)

- Samsung S22E390HS (HDMI, ~500 zł)

- Dell S2216H (HDMI, głośniki, od 614 zł)

 

Czy warto dopłacić do tego Della? Nigdy nie miałem do czynienia z Dell'em. Brak DVI nie powinien być przeszkodą jeśli grafika ma wyjście hdmi? 

 

tkoziel
komentarz
komentarz

@Youki nic z tej czwórki?

Może zatem Asus VX229H lub iiyama XU2290HS?

Doradź coś proszę, bo muszę się już zdecydować. 

Pozdrawiam 

 

Youki
komentarz
komentarz

Sorry, jakoś temat mi umknął.

Pytanie czy masz głośniki czy Ci zależy na tych zintegrowanych pierdziawkach :gobi:

 

tkoziel
komentarz
komentarz
8 hours ago, Youki said:

Sorry, jakoś temat mi umknął.

Pytanie czy masz głośniki czy Ci zależy na tych zintegrowanych pierdziawkach :gobi:

 

Tak, zależy mi, żeby coś było słychać. Wiem, że żadne wbudowane głośniki szału nie zrobią, ale syn ma słuchawki, a w przyszłości może coś się dokupi.

Zatem co wybrać:

- LG 22MP58VQ-P (DVI, HDMI, ~500 zł)

- LG 22MP48D-P (DVI, HDMI, ~460 zł)

- Samsung S22E390HS (HDMI, ~500 zł)

- Dell S2216H (HDMI, głośniki 2 x 3W, 2 lata gwarancji, od 614 zł)

- Asus VX229H (HDMI, głośniki 2 x 1W, 3 lata gwarancji, od 549 zł)

- iiyama XU2290HS (HDMI, DVI, głosniki 2 x 2W, 3 lata gwarancji, od 569 zł)

 

Pierwsze trzy nie mają głośników. Pozostałe - podobny czas reakcji, matryca IPS, mają jakieś głośniki. Grafika Palit GTX 1050 Ti 4 GB.

Pytanie o to czego nie ma w specyfikacji. Który najlepiej posłuży kilka dobrych lat? Jak z równomiernym podświetleniem matrycy?

Syn gra raczej (na razie) w proste gierki, typu minecraft, ale myślę, że wkrótce będzie chciał coś lepszego.

Youki
komentarz
komentarz

 

Z tych trzech weź Dell, powinieneś być zadowolony, chociaż możesz poszukać go taniej.

3 godziny temu, tkoziel napisał:

Jak z równomiernym podświetleniem matrycy?

Zależy jaka sztuka się trafi i tyle.

tkoziel
komentarz
komentarz
3 hours ago, Youki said:

 

Z tych trzech weź Dell, powinieneś być zadowolony, chociaż możesz poszukać go taniej.

 

 

Ale gdzie go szukać taniej???

Youki
komentarz
komentarz

Widziałem go kilka tygodni temu za te 579 zł, ale to chyba jakaś promocja była.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.