x-kom hosting

PC nie włącza się po wymianie pasty, przedmuchaniu i czyszczeniu

BatysFCB
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema, mam pewien problem, otóż 2 dni temu postanowiłem się zabrać za czyszczenie PC i wymianę pasty (miałem ostatnie dni podczas oglądania filmiku na YT 87 stopni) bo od nowości przez 8 lat nie była wymieniana, więc kupiłem sprężone powietrze, pastę, pędzelek do czyszczenia, rozkręciłem wszystko oprócz dysku i nagrywarki, wentylatory przedmuchałem i wyczyściłem pędzelkiem, płytę główną, karta graficzna to samo, wszystko ostrożnie robiłem, zasilacz też czyściłem, zdjąłem radiator (również wyczyszczony) starą pastę na procesorze i chłodzeniu wyczyściłem za pomocą wacika i odrobiny spirytusu, nałożyłem nową i gdy wszystko skończyłem, ponownie zamontowałem podzespoły w obudowie, uruchamiam PC a tu lipa.. nie mam obrazu, nie ma charakterystycznego pisku podczas startu, nie reaguje też na przycisk reset, muszę go wyłączyć bezpośrednio na listwie, karta graficzna nie chodzi, po podpięciu do płyty głównej tak samo zero obrazu, wyjmowałem RAM ale nic nie pomaga zero odzewu.. Nie mam już pomysłu co mogło pójść nie tak, robiłem wszystko ostrożnie jak inni na poradnikach, dodam że w ten sam dzień przed czyszczeniem wszystko jeszcze śmigało bez zarzutu oprócz tego że zacinało. Ktoś ma jakieś pomysły? Nie mam gdzie u kogo sprawdzać czy na innym PC chodzi.

Posiadam
Dysk HDD 250 GB
RAM 2 GB po 1 na gniazdo
Płyta główna  Gigabyte GA-945GCMX-S2 v6.6

Intel Pentium Dual CPU E2160
Zasilacz Modecom Fell III 400 ATX
Karta Graficzna Nvida Geforce GT430 1GB

Edytowane przez BatysFCB

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Po pierwsze, sprawdź czy pamięć RAM i karta graficzna są dobrze dociśnięte do płyty głównej (ale przy odłączonym zasilaniu). Dla pewności możesz je nawet wyjąć i włożyć jeszcze raz. Po drugie, sprawdź czy wpiąłeś poprawnie wtyczki ATX 20-/24-pin oraz ATX 4-pin - mi się kiedyś zdarzyło, że przez 10 minut rozmyślałem, co popsułem, a po prostu zapomniałem podłączyć wtyczki 4-pinowej ;) No i po trzecie - czy masz dostęp do innego zasilacza? Modecomy Feel nie mają zbyt dobrej opinii (choć III i tak są o klasę lepsze od I i II), możliwe, że akurat mamy do czynienia ze zbiegiem okoliczności i zasilacz padł.

  • Dobra wypowiedź 1
BatysFCB
komentarz
komentarz

@FrogsterPL sprawdziłem wszystko, każdy kabelek dobrze podpięty, RAM i grafika również, jeśli chodzi o zasilacz, to nie mam w tym momencie dostępu do innego.. Dziś sprawdzałem wszystko jeszcze raz, i tam gdzie zasilacz czuję lekki zapach "kabelków", również gdy jest włączony słychać takie jakby zgrzyty momentami, ale dziwne bo niby chodzić chodzi, wiatrak kręci.. Możliwe jest że gdyby był padnięty, to karta graficzna by się nie kręciła, zero oznak życia? Monitor to samo pisze tylko tryb oszczędny i tyle, na reset też nadal nie reaguje.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że opisane przez Ciebie symptomy mogą (choć nie muszą) wskazywać na zasilacz. Ale szczególnie mocniejszy zapach "kabli" i słyszalne "zgrzyty" nie wróżą dobrze dla zasilacza.

BatysFCB
komentarz
komentarz

@FrogsterPL już wszystko wiadomo, tak to jest jak człowiek czasami myśli że wszystko zrobił a jednak nie, okazało się że wtyczka do płyty głównej zasilająca nie była podłączona, utknęła za zasilaczem.. masakra, a tyle razy patrzyłem. Cóż, ale najważniejsze że w końcu odpalił.. Co do zasilacza to i tak muszę pomyśleć nad wymianą. Dzięki wielkie za pomoc :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hehe no to dobrze że działa ;) Jak będziesz już na etapie wyboru nowego zasilacza (tylko nie zwlekaj z tym za długo), zajrzyj znowu do nas. :)

BatysFCB
komentarz
komentarz

Tak zajrzę na pewno, bo tu można uzyskać pomoc :) A jeszcze jedno, miałem przedtem przed czyszczeniem temperaturę przy włączonym filmiku na YT 87 stopni, teraz po wymianie pasty mam raptem 15-20- max. 25 czy to normalne? Niezbyt mała?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wygląda jakby się coś skaszaniło w czujniku. Jakim programem to sprawdzasz?

BatysFCB
komentarz
komentarz

Core Temp
 

core.jpg

BatysFCB
komentarz
komentarz

Na tych trzech programach mi pokazuje prawie że takie same temperatury, dziwne, wydaje mi się że za małe są.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Bo są. Żeby procesor miał mieć 15 stopni, to w pokoju musiałbyś chyba mieć koło 0 stopni, albo i temperaturę na minusie. I do tego otwartą obudowę peceta, żeby sobie nie robił w środku "strefy ciepła". ;)

 

 

A w BIOSie jaką temperaturę pokazuje?

BatysFCB
komentarz
komentarz

BIOS: Current CPU temperature: 11-13stopni :)

Heh dziwna sytuacja :)  Zmniejszyłem jeszcze obroty chłodzenia na procesorze na 50% bo by chyba było z 5 stopni :P A może się coś stać z takiej niskiej temperatury procka? Wpływa to jakoś na działanie komputera? 

a602820922
komentarz
komentarz
Core Temp
 
core.jpg

Wrzuć jeszcze tutaj fotkę z HW monitor

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Jaką masz obudowę

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Albo kup dodatkowy Czujnik temperatury Evercool_HDAC_14.jpg.f863fa262ad2ea920d8I wepnij go w płytę i przyklej na procesor. To będziesz miał chociaż przybliżone temperatury cena około 5-10 złotych

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Albo takie ustrojstwo do pomiaru 2016-new-Digital-Food-font-b-Probe-b-fon

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.