x-kom hosting

PS4 vs PC co bardziej opłacalne

Compton
utworzono
utworzono

Witam

Zastanawiam się nad kupnem jednej z platform do grania. Do pracy używam surface'a więc sprzęt do prostej pracy mam. I nie wiem teraz czy zainwestować w komputer czy konsole, nie posiadam ani żadnego monitora ani telewizora, którego mógłbym użyć do konsoli, a jestem zainteresowany graniem w wyższą rozdzielczość niż full hd.

Nie wiem jak wyglądało by to w kwesti komputera, orientowałem się to komputer musiałby być w oklicach 6k i to z kartą gtx 1080 do tego jakiś monitor, gdzie cena konsoli to 1k. Więc nie jestem pewny czy tak duża różnica w cenie będzie widoczna na jakości, kolejna sprawa to na jak długo taki komputer mi będzie służył ? Czy będzie to przynajmniej 4-5 lat gdzie konsola nie będzie miała z tym problemu.

Mam bardzo duży dylemat i nie wiem co wybrać.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi

Youki
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Compton napisał:

się to komputer musiałby być w oklicach 6k i to z kartą gtx 1080 do tego jakiś monitor,

Pod WQHD wystarczy spokojnie i GTX 1070.

Za 1000 zł to używanego XO czy PS4 kupisz i tu uzyskasz max FHD, w większości gier cinematic 30 FPS :)

  • Dobra wypowiedź 1
Compton
komentarz
komentarz

A jak bardzo przyszłościowe to jest? Starczy na 3 lata, żeby grać na full detalach ewentualnie średnich w WQHD ? I ile taki zestaw może kosztować? Jeśli zakupywałbym go za 1 lub 1,5 miesiąca ?

Youki
komentarz
komentarz

Zestaw z GTX 1070 to te 4200 zł trzeba mieć.

 

Compton
komentarz
komentarz

Jak patrzyłem, to na forum w tej cenie oferowali gtx 1060, nie wychodzi to dużo. Zastanowię się i napisze w odpowiednim dziale, jeśli się zdecyduje.

Eikichi
komentarz
komentarz

Konsole za 1k nie obsługują niczego więcej niż FullHD, dopiero PS4 Pro które obecnie kosztuje jakieś 1700 jest wstanie grać 4K ale i tak nie wszystkie gry. Jeśli planujesz grać 4K to w zasadzie tylko komputer. Tak na prawdę czy brać komputer czy PS4 zależy od tego w jakie gry grasz. Komputer jest moim zdaniem wygodniejszy w gry typu FPP, MMO, czy strategię RTS itp. Natomiast konsola jest wygodniejsza do gier typu wyścigi, gry TPP, sportowe jak FIFA, lub bijatyki jak Tekken, wtedy PAD jest dużo wygodniejszy niż klawiatura i myszka. Oczywiście do kompa też można kupić pada, natomiast do konsoli klawiaturę i myszkę gorzej. Pozostaje również kwestia exclusive'ów. Na konsole masz czasami fajne gry, które nie wychodzą na PC (Gran Turismo, Tekken, Detroit Become Human, Bloodborne itp.) Są też gry których nie uświadczysz na konsoli, ale PC w tej kwestii jest głównie nastawiony na gry mocno symulacyjne i strategiczne. Nie warto kupować dla samego 4K, które na początku jest fajnym bajerem a potem się przyzwyczaisz i nie będziesz na to zwracać uwagi.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
semen2
komentarz
komentarz

A ja ciągle jestem za zakupem konsoli PS4 zamiast ciągłej inwestycji w rozwój swojego PC i nadążaniem za najnowszymi wymaganiami. Jeśli masz troszkę większy budżet to przymierz się do PS4 PRO z obsługa 4K. Za niewiele ponad 2 koła kupisz konsolkę w zestawie z 2 padami i ładowarką, którą będziesz się cieszył bez zmiany przez następne 3-5 lat.

  • 2 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Popularność konsol takich XBOX 360 uzyskiwano w dużej mierze, dzięki dostępności nielegalnego oprogramowania i możliwości przeróbki na piraty tejże konsoli. Z drugiej strony, rozwój gier z autoryzacją przez Internet, może spowodować, że piractwo zniknie.

Cripex
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja właśnie wróciłem z Xbox One na PC (G4560 + RX470 here).

 

Mówi się, że konsola taka super bo taniej  wychodzi, a ja wam powiem, że to pozorna oszczędność.


W rzeczywistości wydałem na takiego Xboxa kupe pieniędzy i z rożnicy zakupu gier (między PC, a XO) możnaby skręcić spokojnie drugi komputer ;-)

 

Xbox One kupowałem za ok. 1500 PLN z jednym padem.

Drugi pad to koszt ~~199 PLN.

Bateryjki z ładowarką to koszt kolejnych ok. 150-200 bo muszą być oczywiście oryginalne żeby ładować kablem w trakcie gry.

Dysk zewnętrzny bo te 500 giga to było za mało 300 PLN (2  TB).

Pierwotny Pad od XO nie nadawał się do niczego toteż trzeba go było wymienić. Kolejny koszt.

 

No i sam w sobie koszt TV. Przecie to nie może być zwykły 50 hz telewizor bo piłka się będzie rozmazywać w trakcie grania.

Do tego raz do roku konkretna inwestycja bo EA ACCES za 80 PLN + Gold za 200 PLN.

 

Na XO promocje są dość słabe. Taki Wiedźmin 3 na przykład. W tym momencie na PC kupimy podstawkę + 2 dodatki za 70 PLN. Na konsoli  jest to nierealne. Trzeba dołożyć i szukać w cenie ~~150 PLN.

Po roku przyjmując, że średnio różnica ceny między konsolą, a PC wynosi 85 PLN, a gier w miesiącu kupuję ze dwie to mam (24*85) ponad 2000 PLN na czysto.

Do tego 280 za EA ACCES + XBOX ONE GOLD to jest 2280 PLN rocznie... Mogę złożyć drugiego kompa.

 

 

I nie wiem jak to jest w PS4, ale w XO z FPS i grafiką nie jest tak pięknie. Pamiętam jak wydali Wiedźmina 3 to w Novigradzie nierzadko FPS spadał do 15-18 i grać się nie dało.

 

 

Za 6 tysi złożysz naprawdę fajny sprzęt na którym teraz odpalisz gry na Ultra, a za 5 lat na Wysokich/Ultra w 1080p.

XO w większości nadaje w 720p na średnich ustawieniach i nawet wtedy ma dropy FPS w niektórych grach.

 

Nie zapominaj też o strategiach ;-)

Edytowane przez Cripex

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.