x-kom hosting

Podłączanie wentylatorów

tomekpxp
utworzono
utworzono

Hej, mam pytanie. Posiadam płytę główną Asus H81M-K, obudowę SIlentiumPC Regnum RG1W Pure Black a w niej dwa wiatraczki + od CPU. Wiatraczek od procesora podłączyłem pod CPU_Fan a tylny wiatraczek (ten świecący) pod CHA_Fan. Tutaj moje pytanie, czy jest gdzieś na tej płycie głównej miejsce, żeby podłączyć trzeci przedni wiatraczek?

Fated
komentarz
komentarz

Jak nie masz na płycie wyjścia to o ile twój zasilacz ma jeszcze molexy to  możesz spokojnie uciąć wtyczkę od wiatraka , odizolować kawałki kabla  skręcić  na grubość tak żeby zablokował sie w pinach od wtyczki z molexu i tak spiać na krótko .  W  Zależności od prędkości, wentylatora jaką będziesz chciał żółty do żółtego, a czarny do czarnego to max  maks obroty natomiast żółty do czerwonego czarny do czarnego, obroty zmniejszone o połowę. ;) Potem kawałek izolacji i zaizolować całą wtyczkę lub jak chcesz porządniej  można albo dolutować do wtyczki męskiej od molexa (ale trzeba by ją dokupić) i łączenia po prostu zaizolować termokurczką .  Można taką wtyczkę pozyskać tanio z rozgałęźników do molexów np  z 1 na 2 ;) . Sam miałem tak rok podpiętą kartę graficzną przed wymianą  bo okazało się że chłodzenie passywne nie wydala w zamkniętej obudowie zamontowałem na nią wentylator ze starego spalonego zasilacza  i tak podpiąłem i nie było problemów a w końcu komputer przestał się wyłączać ;)

bemol911
komentarz
komentarz
12 minut temu, Fated napisał:

W  Zależności od prędkości, wentylatora jaką będziesz chciał żółty do żółtego, a czarny do czarnego to max  maks obroty natomiast żółty do czerwonego czarny do czarnego, obroty zmniejszone o połowę.

 

Żółty przewód w wentylatorze służy do przesyłania prędkości obrotowej, czarny to minus a czerwony plus.

 

Możesz skorzystać z takiej przejściówki:

 

http://allegro.pl/przejsciowka-do-wentylatora-3-pin-4-pin-molex-i6063533378.html

 

  • Dobra wypowiedź 1
Fated
komentarz
komentarz

Wiem ale tak jak opisałem to tak idzie podpiąć wiatrak sam miałem tak podpięty do GF9500 passywnego którego miałem kiedyś . Tak że  ten opisany sposób jest tylko dla osób którym szkoda wydawać hajsu ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.