x-kom hosting

Laptop Dell XPS 15 L502X, problem z grą i format

Olivia
utworzono
utworzono

Witam, 

Podczas grania w CS'a czasami ekran 'zamarza' i słychać dziwny dźwięk , przeważnie po chwili wraca wszystko do normy, zdarzyło się też 2 razy , że pojawił się niebieski ekran i coś tam pisało. Kiedyś już tak miałam i było to samo co teraz tylko jeszcze laptop strasznie się przegrzewał (teraz już nie) , zrobiłam sama format laptopa i całego wyczyściłam. Było wszystko ok do teraz.  Nie wiem co teraz z tym zrobić , bo jest to uciążliwe. Może zainstalowałam źle jakieś sterowniki. Nie wiem czy dobrze opisałam , ale proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

Dell XPS 15 L502X

Windows 7, 64-bitowy

Intel(R) Core(TM) i7-2640M CPU@   2.80 GHz

RAM 6GB

karty graficzne:

-Intel(R) HD Graphics 3000

-NVIDIA GeForce GT 525 M

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw temperatury podzespołów w spoczynku oraz podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor.

Sterowniki ze strony producenta instalowałaś?

  • Dobra wypowiedź 1
Olivia
komentarz
komentarz

Większość ze strony producenta , tych co nie umiałam znaleźć to z tej strony http://www.driveridentifier.com/

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

Czas wymienić pastę termo przewodzącą, CPU osiąga zbyt wysokie temperatury i obniża taktowanie.

Olivia
komentarz
komentarz

Jakaś rada jaką dokładnie pastę kupić ?

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy i SilentiumPC Pactum PT-2 czy AC MX-2

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Olivia
komentarz
komentarz

Laptop wyczyszczony z kurzy, pasta termoprzewodząca wymieniona. Temp. podczas normalnego użytkowania jest teraz mniejsza (min 58, max 68), ale gdy włączam grę to po 5min osiąga ok.91 stopni , ekran 'zamarza' i te dźwięki.. Ma ktoś jakieś pomysły ? Zakupić może podkładkę chłodzącą ?

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może coś zostało źle złożone, może radiator nie dolega prawidłowo do procka ?

Olivia
komentarz
komentarz

Zanim go rozkrecalam było to samo a 2 dniu temu byłam u informatyka czyscil radiator więc mało prawdopodobne żeby coś źle przylegalo.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc, skąd ta temperatura ?

Olivia
komentarz
komentarz

Domyślam się że to pytanie retoryczne...

cinomatic
komentarz
komentarz

Domyślam że że Twoje też. 

Przecież albo użyłem jakąś kiepska pastę albo nie przylega radiator do cpu.

 

Stąd ta temperatura.  

Innej filozofii tutaj nie ma.

 

A podkładka za wiele Ci nie pomoże w tym wypadku bo przecież nie poprawi to odprowadzania ciepła od procesora.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może jest tam wentylator, który nie pracuje ?

Olivia
komentarz
komentarz

Do wymiany jest karta NVIDIA GeForce GT 525 M, koszt 700 zł . Wymieniać czy lepiej kupić nowy komputer ?

 

Youki
komentarz
komentarz

Lepiej nowy

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Olivia napisał:

Do wymiany jest karta NVIDIA GeForce GT 525 M, koszt 700 zł . Wymieniać czy lepiej kupić nowy komputer ?

Sprawdzałaś w grach, że nie chodzi ?

Olivia
komentarz
komentarz

Byłam w końcu w serwisie i tak mi powiedzieli. Teraz działam na zintegrowanej karcie, tamta jest odłączona.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Olivia napisał:

Byłam w końcu w serwisie i tak mi powiedzieli. Teraz działam na zintegrowanej karcie, tamta jest odłączona.

A wcześniej ci także nie działała ?

Olivia
komentarz
komentarz (edytowane)

Działała, powiedział, że się zepsuła poprzez złe użytkowanie. To już i tak bez znaczenia, za 3 miesiące kupuję nowy komputer. Chyba nic się nie stanie jeśli będę teraz na tej zintegrowanej grać itd. ?

Edytowane przez Olivia
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Słabsze osiągi na tej zintegrowanej.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.