x-kom hosting

[3500] Głównie gry

Mortor
utworzono
utworzono

Witam :D Chciałbym kupić komputer w 50% do gier i 50% do rozrywki.

 

Chciałbym pograć w najnowsze tytuły, oczywiście czasem jakaś staroć :) Gry głównie: Rise of the Tomb Raider, Overwatch, Minecraft, CS:GO, Gta V, Rocket League, ale też bardziej wymagające tytuły. Z rozrywki to: Słuchanie muzyki, Oglądanie filmów na Youtube, od czasu do czasu nagrywanie filmów, może streamowanie, przeglądanie internetu itp.

 

Moje wymagania: Wszystko najnowszej generacji, żeby komputer starczył na około 3,5 roku, fajnie by było gdyby była wyciszana obudowa z oknem i drzwiczkami, wszystko dość ciche i chłodne, jakaś fajna karta dźwiękowa i sieciowa (zintegrowane w płycie głównej), i żeby wszystko ze sobą fajnie wyglądało.


Ze starego komputera to mogę wyciągnąć chyba tylko nagrywarkę, i dysk twardy Samsung HD502HJ. Sam stworzyłem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/Af9qWZ/, czy to wszystko będzie ze sobą kompatybilne? Proszę o szybką odpowiedź.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

To GPU bardzo głośne chłodzenie.

Jaki masz monitor, jakie gry tu będą odpalane ?

Mortor
komentarz
komentarz
Teraz, UnnamedPlayer napisał:

Jaki masz monitor

SAMSUNG SyncMaster 2233.

 

1 minutę temu, UnnamedPlayer napisał:

jakie gry tu będą odpalane ?

napisałem :D.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

A wiesz co to zmęczenie po pracy i pierdylion tematów do ogarnięcia ?

 

 

1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno)1 x Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8GB DDR5 256bit (1290/8000)1 x Intel Core i5-7500 /3.4GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B150, LGA1151/

3579zł

 

Szybszy CPU, GPU z dłuższą gwarancją i cichszym chłodzeniem, szybszy SSD 240GB na MLC z 5 letnią gwarancją.

Cichszy cooler na CPU dokupisz sobie z czasem.

Złożenie zestawu jest za darmo.

  • Dobra wypowiedź 1
Mortor
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer

Gdzieś widziałem że ta karta jest bardzo gorąca,  mógł bym wziąć SSD 128GB lub i5 7400 kosztem chłodniejszej karty graficznej. Też zobaczyłem że niektórzy pytają się czy nagrywarka jest na złącze SATA,  moje jest na taki gruby kabel, wszystko będzie ze sobą kompatybilne? 

Edytowane przez Mortor
DikSon
komentarz
komentarz

http://www.morele.net/inventory/info/bl1XEt/

Tu propozycja ode mnie. Intel i5 6402P, wydajny 4R/4W procesor spokojnie wystarczy do wyżej wymienionych gier, ni wstawiłem tu i5 7400 z racji tego, że potrzeba aktualizacji biosu płyty aby działał a nie wiem jakie płyty maja taka możliwość na chwile obecną. Ram 8GB w jednej kości umożliwi rozbudowę z racji płyty z 2 bankami pamięci ale możliwością podłączenia 2x USB 3.0 na przód obudowy. Wydajniejsze GPU w postaci GTX 1060 od Palita w wersji JetStream. Obudowa tyle że bez okna, dysk i zasilacz pozostają takie jak w zestawie @UnnamedPlayer

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

I5 6402P w cenie i5 7400 to żaden interes.

Czy RX 480 8GB czy 1060 6GB tu już dowolność.

 

DikSon
komentarz
komentarz

Dałem i5 6402P ze względu na to, że nie wiem jak z biosem na tej płycie. Bios wymaga aktualizacji dla Kaby. Jeśli ta płyta ma taką możliwość to brać i5 7400.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Chyba wypadałoby już wiedzieć takie rzeczy ? - internet nie gryzie.

DikSon
komentarz
komentarz

Owszem nie gryzie :) nie mam teraz na to czasu po prostu :) Jest informacja w uzasadnieniu zestawu, autor może sobie sprawdzić, za to wypada jak podajesz taki zestaw poinformować o tym zainteresowanego.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
34 minuty temu, DikSon napisał:

za to wypada jak podajesz taki zestaw poinformować o tym zainteresowanego.

W mojej propozycji jest 7500 na B250, patrz zanim coś głupiego napiszesz. A jak nie masz czasu to się nie udzielaj, nic na siłę.

 

DikSon
komentarz
komentarz

No nie zauwazylem moje przeoczenie. W kazdym razie podalem powod tej decyzji. Wszystko uzasadnione. Nie tylko mnie internet nie boli, w kazdym razie nie wdawajmy sie tu w dyskusje offtopowa. Nie o tym temat. Moj blad a autor ma wyjasnione przynajmniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820

Mortor
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

przecież możesz podbić delikatnie RPM wentyli i będzie ok.

Zobaczę jak to zrobić :)  więc zmienić na tego Gaming X i ADATA SP920 128GB, lub zmienić na 7400 i Gaming X,  co by było lepsze? 

 

5 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

Dyskii napęd muszą być na złącze SATA.

Więc dokupić ASUS DRW-24F1MT? 

 

 

Edytowane przez Mortor
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
5 minut temu, Mortor napisał:

o by było lepsze?

Możesz zejść z zasilacza na ANtec VP500PC/VS450, nie tracisz na wydajności i komforcie użytkowania. Jedyne co krótsza gwarancja na zasilacz i trochę głośniejszy wentyl.

Najlepszym wyjściem byłoby dorzucenie tej stówki.

8 minut temu, Mortor napisał:

Więc dokupić ASUS DRW-24F1MT? 

Jak potrzebujesz tylko by zainstalować OS to lepiej zrobić to z bootowalnego pendriva.

Mortor
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

trochę głośniejszy wentyl.

 zależy mi na kulturze pracy ;p 

3 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

Najlepszym wyjściem byłoby dorzucenie tej stówki

zobaczę jak to wszystko wyjdzie w cenie

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Powiem tak, tutaj ta płyta na B150 i RAM w Dualu jest tak tylko, schodząc na H110 z aktualizacją biosu i wrzucając RAM w jednej kości masz budżet na większy SSD  RX 480 od MSI, ie trzeba wtedy ciąć na zasilaczu.

Mortor
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja właśnie nie rozumiem (patrzyłem na yt) jak zaktualizować BIOS bez wchodzenia na internet i pobierając najnowszą wersję, powiesz jak? :niepewny:

 

EDIT: już wiem :D

Edytowane przez Mortor
Youki
komentarz
komentarz

Albo Ci w sklepie aktualizują albo trzeba mieć odpowiedni procesor przy płytach z tego budżetu po prostu.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
57 minut temu, Mortor napisał:

EDIT: już wiem :D

?

Mortor
komentarz
komentarz
40 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

?

już wiem jak zaktualizować bios do najnowszej wersji ;p

 

@Youki Chciałbym sam składać

@UnnamedPlayer Taki zestaw był by spoko?:

i5 7400

msi h110m pro-d ( lub b250 ds3h kosztem...)

goodram play 1x8gb 2133mhz 

samsung hd502hj (już mam)

iridium pro 240gb (...ADATA sp920 128gb, ja bym osobiście wolał tą opcję z adata sp920)

msi rx 480 8gb gaming x 

asus drw 24f1mt

spc rg1w

corsair cx 450m

 

+ kiedyś dokupić fera 3

+ kiedyś dokupić 1x24gb lub 1x16gb (ile dokupić?)

 

wszystko będzie ciche i będą dość niskie temperatury? ten procesor grzeje się mocno? wszystkie gry które wymieniłem + grid auto sport + Dirt Rally + bardziej wymagające produkcje + te które będą wychodzić za 2-3 lata będą bez problemu chodzić na tym komputerze na ultra/very high w full hd i około 60fps? 

sorry że tak pytam ale chcę być pewny że dobrze wydam pieniądze :D.

Youki
komentarz
komentarz
8 minut temu, Mortor napisał:

Chciałbym sam składać

To i tak w sklepie muszą Ci wcześniej BIOS wgrać.

8 minut temu, Mortor napisał:

ten procesor grzeje się mocno?

Nie.

8 minut temu, Mortor napisał:

będą dość niskie temperatury?

Jak dokupisz Fere to tak

 

9 minut temu, Mortor napisał:

wychodzić za 2-3 lata będą bez problemu chodzić na tym komputerze na ultra/very high w full hd i około 60fps? 

Pograć pograsz, ale nie ma co liczyć na takie detale w najnowszych produkcjach za kilka lat.

Mortor
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedzi :D 

 

5 minut temu, Youki napisał:

To i tak w sklepie muszą Ci wcześniej BIOS wgrać.

A no to kupię na Morele :)

 

5 minut temu, Youki napisał:

Jak dokupisz Fere to tak

Będzie wysoka różnica w temperaturach między fera 3, spartan 3 lt i spartan 3 pro?

Edytowane przez Mortor
Youki
komentarz
komentarz

Spartany będą głośniejsze.

 

Mortor
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki@UnnamedPlayer Czyli taki zestaw byłby dobry?:

https://www.morele.net/inventory/info/rsjWMA/ + dokupić za około pół roku fere 3 + mój dysk SAMSUNG HD502HJ

Edytowane przez Mortor
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.