x-kom hosting

Dysk SSD do ACER ES 11 ES1-131 COZA

Decth
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jestem posiadaczem laptopa ACER ES 11 ES1-131  specyfikacja to INTEL CELERON N3150 RAM 8GB Karta INTEL Graphics oraz dysk 500 GB HDD. Wracam się do was z takim pytaniem otóż chciałem go troszkę przyspieszyć bo widzę ,że się męczy szczególnie przy przeglądaniu stron . Laptop głównie służy do biura w przeglądaniu plików,stron,serfowania po internecie. Wpadłem na pomysł ,żeby zmienić dysk HDD na SSD gdyż 500 GB nawet mi jest nie potrzebne , chodzi mi tylko o płynną pracę w przeglądarce i o podstawowych czynnościach codziennych . Sądzę ,że dysk 240 gb SSD będzie dobrą opcją . Co sądzicie o tym ? Czy warto się bawić w wymianę dysków ?

Edytowane przez Decth

Prosaid
komentarz
komentarz

Sprzęt ogólnie jest słaby więc za duzo tutaj nie zrobisz, ale dobry dysk SSD jest znacznie lepszy od tradycyjnego HDD, myślę że warto ale na taki który jak coś będziesz miał na przyszłość np Goodram - 5 lat gwarancji dodatkowo są na kościach MLC - tych bardziej długowiecznych :P

http://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

  • Dobra wypowiedź 1
Decth
komentarz
komentarz

Dzięki a mam jeszcze pytanko różnica będzie odczuwalna w codziennych pracach, laptop przyspieszy ?

Prosaid
komentarz
komentarz

Jak dla mnie tak

U Ciebie to jest problem ze procesor jest słaby

Decth
komentarz
komentarz

No jest słaby ale 4 rdzenie są, więc chyba nie jest aż tak źle.Powiedz mi jeszcze czy jak zamienię dysk SSD na HDD to normalnie instaluje Windowsa z poziomu Biosa ? Nie będzie żadnych problemów ?

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Decth napisał:

ale 4 rdzenie są, więc chyba nie jest aż tak źle.

Co z tego, że 4 jak wydajność jednego wątku jest baaardzo słaba. :)

Godzinę temu, Decth napisał:

SSD na HDD to normalnie instaluje Windowsa z poziomu Biosa ?

Tak.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.