x-kom hosting

Asrock n68c-s ucc a phenom II X6 1055T 1055t

us_strike
utworzono
utworzono

Witam.  Czy na tej płycie dam radę uruchomić ten procesor? 

 

Z góry dziękuję za pomoc. ;-)

bemol911
komentarz
komentarz

Tak, ale procesor musi być w wersji 95W(jest też wersja 125W).

us_strike
komentarz
komentarz

Liczyłem sobie dokładnie ze specyfikacji mosfetow z sekcji zasilania to o ile dobrze zrozumiałem to max moc 150w a ciągła 120w, więc przy małym undervoltingu procka by poszło.  Pytanie tylko, czy bios wogole pozwoli uruchomić się płycie. :-P Ewentualnie jakies małe radiatory/wentylator na sekcje zasilania. 

 

Ogólnie to ma być low budget rozbudowa kompa.  Obecnie siedzi tam athlon x2 250 z tpd 65w chyba.  W małych pieniądzach bd ciężko o phenoma x4/x6 z tpd 95w,  więc chyba zakupie Athlona x4 640,ktory ma akurat 95w tpd. 

bemol911
komentarz
komentarz
Godzinę temu, us_strike napisał:

Liczyłem sobie dokładnie ze specyfikacji mosfetow z sekcji zasilania to o ile dobrze zrozumiałem to max moc 150w a ciągła 120w

 

:D Widziałem przypadki że procesory z TDP 95W po OC paliły tam sekcję a co dopiero 125W, zresztą sam producent mówi o procesorach do 95W. 

us_strike
komentarz
komentarz

A co skrajnie taniego z mobo polecasz?  Najlepiej z możliwością odblokowania rdzeni. Oczywiście z używek. 

cinomatic
komentarz
komentarz

Odblokowanie rdzeni właściwie się już nie opłaca skoro Phenoma II X4 można kupić za niecałe 200 zł.

No chyba że idziesz w 960T z którego chcesz zrobić X6

us_strike
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, cinomatic napisał:

Odblokowanie rdzeni właściwie się już nie opłaca skoro Phenoma II X4 można kupić za niecałe 200 zł.

No chyba że idziesz w 960T z którego chcesz zrobić X6

 

No własnie znalazłem taniego 960t ale ze screenów cpu-z wywnioskowałem,że odblokowane 6 rdzeni daje tdp około 130w, więc pewnie długo by ta płyta nie  pociągnęła. No chyba,że dodatkowy wiatrak ze strumienicą  na sekcje zasilania coś pomoże? 

Edytowane przez us_strike
cinomatic
komentarz
komentarz

Samo schłodzenie sekcji może w tym wypadku nie wystarczyć.

 

Ja bym sobie odpuścił robienie z 95W ponad 130 :/

 

Poza tym przy realnych cenach FX-6300 (280 zł ) i pod niego płyty 150 a zł nie wiem czy jest sens ryzykować.

Tym bardziej że nie masz pewności że odblokowane rdzenie będą stabilne

us_strike
komentarz
komentarz (edytowane)
33 minuty temu, cinomatic napisał:

Poza tym przy realnych cenach FX-6300 (280 zł ) i pod niego płyty 150 a zł nie wiem czy jest sens ryzykować.

Tym bardziej że nie masz pewności że odblokowane rdzenie będą stabilne

 

Kompa modyfikuje dla dzieciaka, którego budżet wynosi max 250zł. :D Więc zostanę chyba przy tym phenomie 960t na nominalnych zegarach. I tak bd 2x szybszy od athlonka x2 bodajże 250, który nie ma cache l3 a to podobno wyraźnie zmniejsza możliwości procka w grach.
 

Za to co mi zostanie zmienię ram z ddr2 2gb na ddr3 4gb.

Chyba powinien odczuć znaczącą różnicę.:)

 

ps: A czy dużo tańszy athlon x4 640/645 bardzo odstawał by przy phenomie 960t na nominalnych zegarach?

Edytowane przez us_strike

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.