x-kom hosting

Szybkie męczenie wzroku

Roxron
utworzono
utworzono

WItam,
obecnie mam iiyamę TN 27" 1440p 70Hz. Używam ten monitor przez jakieś 10 dni, ale bardzo długo nie siedziałem przed nią. Od około 3 dni zauważyłem, że męczy mi się szybko wzrok. Po  około 15-30 minutach odczuwam zmęczenie wzroku i ogólne zmęczenie/znużenie siedząc przy tym monitorze. Obok mam stary monitor BenQ VA 22" FHD 60Hz i na tym monitorze nie odczuwam takiego problemu(bynajmniej nie tak szybko) Kombinowałem z jasnością kontrastem i nawet jak obraz na iiyamie jest ciemniejszy niż na BenQ to i tak szybciej się męczy wzrok. Może to kwestia rozmiaru monitora? Dziwi mnie tylko to że wiele osób używa większych monitorów i jakoś nie narzekają, odległość od monitorów to około 70cm

Youki
komentarz
komentarz

Usiądź tak metr od monitora centralnie na wprost jak odpoczniesz i sprawdź czy jest jakaś zmiana.

Roxron
komentarz
komentarz

Przy odległości powyżej metra, jest trochę lepiej, ale nie jest to akceptowalna odległość, nie mam takiego biurka :P. Może zmniejszyć kolory? Może być to kwestia monitora?, bo mam możliwość wymiany go na inny. Czy to kwestia matrycy TN? Wcześniej miałem VA

Youki
komentarz
komentarz

Kwestia panelu, Twojego przyzwyczajenia oraz oświetlenia w pomieszczeniu.

Roxron
komentarz
komentarz

Panel czyli nie typ matrycy? Może być to kwestia tego modelu?

Youki
komentarz
komentarz

Kwestia konkretnego panelu zastosowanego w danym modelu. To nie jest tak, że wszystkie IPSy walą po oczach czy coś w tym stylu. ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Roxron
komentarz
komentarz

Ok, dzięki, poszukam czegoś na innym panelu. Czy 144Hz znacząco mniej męczy wzrok? Nawet jak w grze jest np 60FPS?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.