x-kom hosting

OC i5 6600k na AsRock Z170 Gaming K4

BiceQ
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie. Przyszedł czas na podkręcenie mojej "i piątki". I tutaj mam prośbę do Was. Jak przeprowadzić OC na tej płycie głównej? Jakie zastosować napięcia itd.? Będę wdzięczny za wszystkie porady :) (Chłodzenie to SilentiumPC Fortis 3)

Edytowane przez BiceQ

Youki
komentarz
komentarz

Mnożnik na 44, napięcie na 1.3V, zapisz i jak się uruchomi to testuj stabilność w OCCT

BiceQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, komputer się uruchomił teraz czas na testy. Ile czasu testować go w OCCT? Jak okaże się być stabilny to co dalej robić? Wysyłam jeszcze screena, żebyście mogli potwierdzić czy na razie jest wszystko OK. (Na screenie są parametry procesora pod obciążeniem).

Bez tytułu.png

Edytowane przez BiceQ
Youki
komentarz
komentarz

Potestuj z godzinę, kontroluj temperatury. Potem potestuj w grach czy tak samo jest stabilnie.

BiceQ
komentarz
komentarz (edytowane)

OK. Testy wykonane. W teście godzinnym w OCCT temperatury wyniosły max. 71.5 stopni, natomiast w GTA V najwyższą temperaturę jaką odnotowałem to 56 stopni. I teraz co dalej. Podwyższać taktowanie, czy też nie skoro system jest stabilny?

 

Edytowane przez BiceQ
RaVciu
komentarz
komentarz

To zależy na czym Ci zależy, według mnie próbuj ile się da kontrolując temperatury. Jeżeli będzie to wymagało dużego podniesienia napięcia to powrócisz do tych ustawień.

  • Dobra wypowiedź 1
BiceQ
komentarz
komentarz

Czyli mnożnik podnieść na 45, a napięcie zostawić 1.3V ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

BiceQ
komentarz
komentarz

No i lipa. OCCT po 4 minutach testu wyrzucił błąd. Wiecie o co może biegać? Może za małe napięcie?

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

Podnieś do 1.35V

BiceQ
komentarz
komentarz

Podniosłem napięcie i procek przeszedł 2 godzinny test w OCCT i maksymalne temperatury wynosiły 79 stopni, natomiast w GTA temperatura doszła do 68 stopni. Obniżać napięcie? (jeśli tak to o ile?)

Youki
komentarz
komentarz

Zostaw jak jest, temperatury masz w normach, stabilność też jest OK.

  • Dobra wypowiedź 1
BiceQ
komentarz
komentarz

Jeszcze mam dwa ostatnie pytania.

1. Napięcie mam ustawione na fixed mode, ponieważ w offset mode nie da sie wpisać wartości np. 1.3 V. Czy może to tak zostać?

2. Podczas testów w OCCT napięcie skakało między 1.346 V, a 1.360 V. Czy to jest normalne i mam się nie przejmować tym?

Youki
komentarz
komentarz

Na offset mode to musisz dodać względem bazowego taką wartość, by łącznie bazowe + dodana dało 1.3V przykładowo.

Tak, to normalne

  • Dobra wypowiedź 1
BiceQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. W takim razie wielkie dzięki Youki za pomoc i wszelkie rady :)

Edytowane przez BiceQ

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.