x-kom hosting

[max 2600zł] Laptop posiadający określone parametry

can5ona
utworzono
utworzono

Od kilku dni poszukuję laptopa ale mam tak sprecyzowane wymagania, że ciężko mi znaleźć cokolwiek a jak znajdę to "brak w magazynie" :D

 

Może pomożecie ;)

 

Laptop musi posiadać:
- SSD
- Matową matrycę
- Rozdzielczość matrycy 1366x768
- 8GB Ram

- System operacyjny obojętny
- Grafika GeForce 940MX

Youki
komentarz
komentarz

A do czego ma służyć?
Za niski budżet albo zbyt wysokie wymagania, ewentualnie może Acera E5 575G z  I3 6006U urwiesz.

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Ten model nie będzie już dostępny.

Do diablo 3 wystarczy i 920M

  • Dobra wypowiedź 1
can5ona
komentarz
komentarz

Pytanie:

 

W teorii z punktu widzenia gracza i grania w natywnej rodzielczości - na którym setupie zyskam większą płynność:

 

Natywna: 1366x768, i3-6006, GeForce 940MX
 

czy

 

Natywna: 1920x1080, i3-7100U,  GeForce 940MX

 

Pytam bo znalazłem laptop z takimi bebechami jak wypisałem i nie wiem teraz czy brać tego czy jednak poleconego w poście wyżej Acera. Wyższa rozdzielczość ale lepszy procek - tylko nie wiem czy na tym dobrze wyjdę odpalając na tym gry :D Żebym potem nie płakał, że lepiej było wziąć procek poprzedniej generacji i niższą rozdziałkę :D

 

Youki
komentarz
komentarz

Na 940MX to i tak w FHD nie pograsz więc i tak będziesz schodzić do HD a 7100U ma wyższe taktowanie

  • Dobra wypowiedź 1
can5ona
komentarz
komentarz

Właśnie o to mi chodziło.

 

Wolę aby niższa była natywną bo mając Full HD i schodząc na niższą w są problemy - a to tekst (szczególnie w Diablo 3) rozmazany, a to tekstury wyglądają dziwnie.

Prosaid
komentarz
komentarz

Choć też FULL HD w normalnym użytkowaniu się przydaje (przeglądanie internetu itp)

can5ona
komentarz
komentarz

I teraz mam dylemat.

 

Do codziennego użytkowania (poruszanie się po systemie, przeglądarka itd.) przydałoby się full hd.

Granie zmusi do zmniejszenia i pogorszenia jakości obrazu.

 

Więcej się w sumie korzysta "ogólnie" niż gra.... hmmmmm :niepewny:

Youki
komentarz
komentarz

Raczej mocno skalowane HD nie powinno Ci doskwierać.

Prosaid
komentarz
komentarz

Na matrycy HD też się daje rade :)

  • Dobra wypowiedź 1
can5ona
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz mam kolejny dylemat:

 

Matryca TN czy IPS.

 

Nie wiem na ile IPS-y są rozwinięte w laptopach - czy nie będzie jakiegoś smużenia.

Z tego co przeczytałem w recenzji laptopa Lenovo 510-15 (który ma właśnie IPS) czas reakcji to 18-24ms - a ja tu na stacjonarnym PC śmigałem z IPS-em 27 cali mającym 4-6ms :D

 

Edit:

 

Zawęziłem wybór do dwóch modeli:
http://www.x-kom.pl/p/332910-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i3-7100u-8gb-120-dvd-rw-gf940mx.html

http://www.x-kom.pl/p/339642-notebook-laptop-156-acer-e5-575g-i3-6006u-8gb-120500-win10-gt940mx.html

 

Podpowiedzcie mi - z punktu widzenia gracza w jedynie Diablo 3 lub mniej wymagających gier jak Heartstone (bo do pozostałych rzeczy oba komputery się nadają) - który z tych dwóch polecicie? ;)

 

Przyznam, że boję się Acera - jakoś mi tak w głowie utkwiło, że to zawsze była bardzo słaba marka pod względem jakości wykonania itd. itd.

Edytowane przez can5ona
Prosaid
komentarz
komentarz

Oba modele sa ok jak najbardziej. Marka powiem Ci że teraz zdecydowanie lepiej Acer wypada, 8-9 lat temu można było powiedzieć cos złego na tą markę, teraz nie :)

  • Dobra wypowiedź 1
can5ona
komentarz
komentarz

Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle się wahałem przed zakupem sprzętu :blink:

 

Boję się tego smużenia na IPS, skalowania w dół w grach ale jednak pewnie wezmę tego Lenovo. No chyba, że w ciągu niecałych 48h wyskoczy jeszcze jakaś nowa propozycja :lol2:

Prosaid
komentarz
komentarz

Jak coś zakup internetowy daje 14 dni zwrotu :)

  • Dobra wypowiedź 1
moovery
komentarz
komentarz
Dnia 14.01.2017 o 22:03, can5ona napisał:

Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle się wahałem przed zakupem sprzętu :blink:

 

Boję się tego smużenia na IPS, skalowania w dół w grach ale jednak pewnie wezmę tego Lenovo. No chyba, że w ciągu niecałych 48h wyskoczy jeszcze jakaś nowa propozycja :lol2:

Kupiłeś tego lenovo? Zastanawiam się nad nim i też muszę podjąć decyzję na już. :)

can5ona
komentarz
komentarz

Właśnie zamówiłem tego właśnie lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/332910-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i3-7100u-8gb-120-dvd-rw-gf940mx.html

 

Powinien przyjść jutro\pojutrze.

Przez ostatnie 2 tygodnie przekopałem chyba wszystko co się dało o laptopach w cenach 2000-3000zł

 

Ten i Acer wychodziły najlepiej w stosunku podzespoły-cena.

 

Niesmak do marki Acer mi został sprzed kilku lat. Próbowałem się przełamać ale stwierdziłem, że miałem już 2 Lenovo i nigdy nie narzekałem - więc po co zmieniać markę :D

can5ona
komentarz
komentarz (edytowane)

Lenovo doleciał wczoraj.

Zdążyłem postawić system i pograć w Diablo 3.

 

Obudowa\wykonanie - jestem zadowolony.

Power podzespołów także.

 

Mam zastrzeżenia tylko do dwóch rzeczy:

Ten kto zdecydował o położeniu prawego klawisza shift powinien zostać zwolniony :P

Oraz rzecz druga - recenzenci mieli rację co do wentylatora. Śmiga dość głośno nawet kiedy laptop nie jest obciążony.

Nie jest to jakiś duży problem ale tak to szumiał mój poprzedni Lenovo G500C jak miałem odpaloną przeglądarkę z 10-cioma zakładkami, muzykę, komunikator itd. (co dla procka 1005M było sporym obciążeniem hehe).

 

Bałem się matrycy IPS ale wygląda na to, że kompletnie niepotrzebnie.

Gry nie smużą a konty widzenia o wiele, wiele lepsze niż w TN.

Bateria nie robi szału ale i tak większość czasu laptop będzie mi zastępował komputer stacjonarny (będzie podłączony do prądu).

 

Jednak jeszcze jedna rzecz mnie wkurza - sterownik\oprogramowanie do touchpada.

Byłem przyzwyczajony w poprzednim laptopie, że tapnięcie 3 palcami działało jak środkowy klawisz myszy\kliknięcie rolki.

Tutaj nie ma takiej możliwości. W oprogramowaniu jest do wyboru tylko który gest\ustawienie włączyć i tyle. Nie można wybierać co się ma dziać przy jakiej kombinacji palców. Więc jak klikę trzema palcami to mam do wyboru czy ma się włączyć Cortana czy ma się nie dziać nic.

Strasznie to męczące - do tej pory odpalałem przeglądarkę i tapałem sobie 3 palcami na kilku zakładkach które mam na pasku. Teraz muszę na nie najechać, kliknąć prawy klawisz i wybrać "otwórz w nowej zakładce".

 

Ciężko mi tak na szybko z głowy spisać coś więcej - jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało :D

Edytowane przez can5ona

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.