x-kom hosting

Problem z Laptopem Dell - Karta Zintegrowana a Dedyk

Mouzie
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam laptopa firmy DELL Insiprion 5559

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-6500U CPU @ 2.50GHz 8gb ram

Karta Graficzna Zintegrowana: Intel(R) HD Graphics 520

Karta Dedykowana:  AMD Radeon R5 M335

Windows 10

Otóż moim problemem jest NIE przełączanie sie Kart Graficznych na potrzebę gier. Mam najnowsze sterowniki pobrane z Firmy Dell i AMD, zauwazyłem ze mój laptop wykorzystuje tylko zintegrowaną kartę graficzną w każdej grze i programie, tak jak by AMD - nie było. Mimo wszystko próbowałem wszystkiego chyba, by ustawić zeby chodziła tylko sama karta AMD Radeon niestety nic z tego.. ciągle chodzi INTEL I INTEL ... wszystkie opcje w zasilaniu czy tez w programach mam ustawione na "Wysoką Wydajność" niestety i tak nadal INTEL chodzi. Czy jest możliwość przełączenia kart graficznych NP w BIOSIE ? czy ustawienia tego laptopa tak by chodził ten AMD RADEON bez tej zintegrowanej karty ? bo to tylko psuje mi Wydajność laptopa.. a szkoda marnować potencjału dedyka nie używając go wgl...  

W załączniku macie screen z programu i wszystko o sterowniku AMD.

1.png

2.png

Edytowane przez Mouzie

Youki
komentarz
komentarz

Ustawiłeś w tym panelu ręcznie by dana gra uruchamiała się na Radeonie?
Zintegrowany układ w procesorze i tak ma podobną wydajność do tego Radeona.

Mouzie
komentarz
komentarz

Oczywiscie ze ustawiilem, niestety nie daje to zadnych rezultatów,,, dlatego chciałbym skupić sie na samym dedyku by działał ;d

1.png

Youki
komentarz
komentarz

A jak sprawdzasz, która karta działa?

W GPU-Z, zakłądka Sensors?

Mouzie
komentarz
komentarz

w AMD System Monitor, dodatkowo właczyłem przykładowo Black Desert, gdzie mozna wybrac sobie karte graficzną.. niestety tylko pokazuje mi Intela 

1.png

Youki
komentarz
komentarz

Pobierz sobie GPU-Z, w zakłądka Sensors daj na Radeona.

W panelu AMD możesz wybrać tą grę i z tego poziomu wybrać by się ruuchomiła na Radeonie.

Uruchom, poczekaj aż się uruchomi i sprawdź pokaż zrzut ekranu z GPU-Z.

Mouzie
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem, odczekałem tak z 30min, gra chodziła na Hight w 50fpsach, a o to dane z GPU-Z

 

 

1.png

Edytowane przez Mouzie
Youki
komentarz
komentarz

Radeon był wykorzystywany.

Mouzie
komentarz
komentarz

Własnie teraz zauwazyłem automatyczny wzrost wydajności w grach, nie wiem czym to zostało spowodowane ale działa :) dziekuje za wszelaką pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.