x-kom hosting

[3000] Internet, gry. Gwarancja na laptopy z allegro/olx i tak dalej - potrzebna?

SixSick
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Tak sobie szukam ostatnio laptopa (GTX 960M wymagane, 4 rdzenie, 8GB najlepiej DDR4, 1920x1080) i na allegro czy olx można kupić bardzo fajne laptopy, ale nie ma ani słowa o gwarancji, lub sprzedający udzielają tylko rozruchowej na 14 lub 30 dni. Znalezienie gwarancji do początku 2018 roku (a więc jeszcze rok) graniczy z cudem. Biorę pod uwagę używki.

 

Znajomy kupił laptopa o podobnej specyfikacji, którą opisałem wyżej. W jakimś sklepie kupiłby takiego za ok. 3000zł (albo lepiej, ale on ma jakieś Lenovo, a o tej firmie nie piszecie najlepiej), a tak dał 2099zł. Czy warto było? Niby działa wszystko, ale gwarancji na to żadnej nie ma. Niech mu służy długo i wytrwale, ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Czy jak już kupować to tylko z gwarancją? Czy ryzykowanie jak mój dobry przyjaciel ma jakikolwiek sens?

 

Jeśli Lenovo jest kiepską firmą, to w laptopy jakiej firmy celować mając na uwadze gry (War Thunder, League of Legends, GTA V), przeglądanie Internetu, oglądanie filmów i stawianie jakichś maszyn wirtualnych (ale bez przesady z tym ostatnim ;p)?

 

Dziękuję za pomoc w tym rozmyślaniu. Pozdrawiam!

amso
komentarz
komentarz

Sens ma, jak się znasz :). Ja przykładowo kupiłbym nawet takiego co ma 14 dni rozruchowej gwarancji, odpowiednio potestował i jak w tych 14 dniach nic się nie będzie działo to raczej na 2 kolejne lata styknie. Pytanie czy przeprowadzisz takie testy itp. Jeśli tak, znasz się na tym i na dodatek gwarancja pozwala na rozkręcenie laptopa (warto sprawdzić wnętrze, kondensatory i inne) to większość rzeczy można sprawdzić/wybadać/wyniuchać :).

 

Laptopy, które podajesz mają mocne karty więc wydają sporo ciepła. Stąd te 14 dni jest potrzebne na testy :)

  • Dobra wypowiedź 1
SixSick
komentarz
komentarz (edytowane)
23 godziny temu, amso napisał:

Sens ma, jak się znasz :). Ja przykładowo kupiłbym nawet takiego co ma 14 dni rozruchowej gwarancji, odpowiednio potestował i jak w tych 14 dniach nic się nie będzie działo to raczej na 2 kolejne lata styknie. Pytanie czy przeprowadzisz takie testy itp. Jeśli tak, znasz się na tym i na dodatek gwarancja pozwala na rozkręcenie laptopa (warto sprawdzić wnętrze, kondensatory i inne) to większość rzeczy można sprawdzić/wybadać/wyniuchać :).

 

Laptopy, które podajesz mają mocne karty więc wydają sporo ciepła. Stąd te 14 dni jest potrzebne na testy :)

 

Jakie testy mas zna myśli? Mogę potestować, takim laikiem nie jestem :D

 

Chodzi o odpalenie jakichś benchmarków czy wymagających gier na ultra, podkręcenie GPU, podkręcanie FSB, zabawę z napięciami, szukanie jakichś martwych pikseli czy wyłamywanie klawiszy klawiatury czy któryś nie jest nadłamany?

 

Są na tym forum lub gdzieś indziej tematy jak taką dokładną diagnostykę i wymęczenie celem sprawdzenia laptopa przeprowadzić? Bardzo by mi to pomogło, jeśli miałbym kupić sprzęt z dwutygodniową gwarancją.

 

A jak rozumieć gwarancję rozruchową? W Internecie są sprzeczne informacje, od tego, że ona nie istnieje, przez takie definicje:

Spoiler

Gwarancja to niejako umowa między stronami - oświadczenie sprzedającego, że towar będzie sprawny przez określony czas, a w przypadku pojawienia się usterki - naprawiony zgodnie z warunkami gwaranta. Gwarancja jest niezależna od prawa konsumenckiego, dlatego nie stoi na przeszkodzie aby z niej nie korzystać (tylko z "niezgodności"). Gwarancja "rozruchowa" to tylko taka nazwa.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

 

Edytowane przez SixSick
Jednak potrzebuję więcej pomocy :)
amso
komentarz
komentarz

Ja mam zasadę biorewłaśnie takie progrmy + heavy load i obciążam na 8 godzin. W między czasie pracuję sobie i jeśli przykładowo kilka dni po te 8 godzin nic się nie dzieje to w sumie przeżył najcięższe to musi banglać :)

  • Dobra wypowiedź 1
SixSick
komentarz
komentarz
15 godzin temu, amso napisał:

Ja mam zasadę biorewłaśnie takie progrmy + heavy load i obciążam na 8 godzin. W między czasie pracuję sobie i jeśli przykładowo kilka dni po te 8 godzin nic się nie dzieje to w sumie przeżył najcięższe to musi banglać :)

Dzięki za porady! A jeśli jednak coś się stanie w tym czasie? Porządnie się przegrzeje, albo coś się wysypie?

Jest jakaś możliwość zwrotu? Przecież napiszą, że uszkodziłem laptopa.

 

amso
komentarz
komentarz

No nie napiszą bo co to za uszkodzenie? Normalan praca? Pracujesz na 100% masz taką pracę laptop ma to wytrzymać nie mogą Ci tego nie uznać. :)

  • Dobra wypowiedź 1
SixSick
komentarz
komentarz
Dnia 10.01.2017 o 14:32, amso napisał:

No nie napiszą bo co to za uszkodzenie? Normalan praca? Pracujesz na 100% masz taką pracę laptop ma to wytrzymać nie mogą Ci tego nie uznać. :)

Dziękuję za pomoc :)

 

Temat do zamknięcia, mam odpowiedź na pytanie!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.