x-kom hosting

Spadki fps

kaol13
utworzono
utworzono

Witam. Na wstepie chce przeprosic jezeli pisze w złym dziale :).

 

Wiec do rzeczy. Zakupilem ostatnio laptopa Laptop LENOVO Y700. i mam mały problem. Nie ukrywam jestem osoba lubiąca pograc w proste gry typu League of Legends. Wszystko ładnie pieknie śmiga na ustawieniach wideo "wysokich", w grze mam od 200-280Fpsów, lecz zauwazylem ze mam czeste spadki. I nie chodzi tutaj o spadek 10 czy 20 fpsów. Tylko spadek jest odnotowywany do 9 klatek. Przez co Ekran łapie laga na dobre dwie sekudny. Czasem łapie tez taki spadek ze ekran zetnie sie dosłownie na "sekudne" po czym wraca do normy. Powiem wprost jest to dla mnie uciazliwe. Czy ktos potrafi mi pomoc ?!? Z góry dziekuje 

 

mój sprzet to : 

  • Procesor: Intel Core i7-6700HQ
  • Pamięć RAM (zainstalowana): 8 GB
  • Dysk SSD: 128 GB
  • Dysk HDD: 1 TB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960M
  • Windows 10 

cinomatic
komentarz
komentarz

Grasz na podłączonym zasilaczu ?

kaol13
komentarz
komentarz

tak.

cinomatic
komentarz
komentarz

ściągnij darmowy program HWMonitor po czym uruchom go w tle a następnie włącz grę.

Pograj do czasu aż zacznie się wieszać lub będą spadki FPS a następnie wyjdz z gry, i podeślij temp z programu HAmonitor który był włączony w tle.

kaol13
komentarz
komentarz

po ściagnieciu tego programu lagi stały sie jeszcze wiekszy niz były. fpsy sa na poziomie 150. skoncze gierke i podrzuce zdjecie z tego programu!

jedynie co sie stało po ściagnieciu tego programu to ciagłe scinanie gry. jest 0 płynnosci fps spadły na poziom 120-150 ping cały czas ten sam (60-70) ale gra sie scina caly czas

asd.png

Dodam ze komputer jest swiezo zakupiony. mam go drugi dzien. 

?????? 

ZYLA1
komentarz
komentarz (edytowane)

Odpal po prostu manager zadań, wejdź w zakładkę wydajność, zostaw, odpal grę, po spadku fps zminimalizuj grę, sprawdź który z wykresów  w tym czasie miał wartości krytyczne.

Będziesz wiedział gdzie szukać problemu, ewentualnie wykluczysz 3 z nich (procesor, dysk, ram).

Edytowane przez ZYLA1
kaol13
komentarz
komentarz

własnie obserwowałem to. i nigdzie wykres nie skacze pod wartość krytyczna

 

Prosaid
komentarz
komentarz

Aktualizacja Biosu była przeprowadzana? Sterowników? Windows update? 
Jeżeli nie to zrób to w takiej kolejności. Sterowniki najlepiej pograć ze strony producenta danego podzespołu jest jeszcze program Easy driver który też pobiera najnowsze

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.