x-kom hosting

[Dell 7566]

Halun666
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym zapytać jak duża jest różnica w matrycach stosowanych w dell 7566 w wersjach z core i5 i core i7? Wg. informacji, jakie znalazłem core i5 ma zwykłą matrycę TN z 2014 roku, na którą ponoć narzekano (ile w tym prawdy?), a z core i7 matrycę fhd ips. Topowa wersja 7566 ma matrycę 4k ips, lecz ten model jest zbyt drogi, więc nawet go nie rozważam. Jakie są różnice w kątach widzenia, tonie barw itp między standardowym TN a FHD IPS? Czy normalny zjadacz chleba jest w stanie to zauważyć przy grach czy filmach?

Porównałem już resztę specyfikacji tych dwóch wersji, procek bardzo się chyba nie różni, dyski zawsze można wymienić, ostatnią zagwozdkę mam właśnie z matrycą. Poniżej linki do obydwu wersji:

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-dell-inspiron-15-7566-i5-6300hq-8g-256ssd-960-w10-czarny

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-dell-inspiron-15-7566-i7-6700hq-8g-128-500-960-w10-czarny

Youki
komentarz
komentarz
30 minut temu, Halun666 napisał:

Czy normalny zjadacz chleba jest w stanie to zauważyć przy grach czy filmach?

O ile nie jest ślepy to tak :)

Generalnie poczekałbym kilka tygodni na laptopy z GTX 1050 Ti.

amso
komentarz
komentarz

Zdecydowanie IPS. W grach to może i siedziesz sobie na wprost, ale przy filmach pewnie chcesz sie zrelaksować usiąść wygodnie przy IPS możesz siedzieć pod innym kątem i nie będzie przekłamań. Weźmiesz TN to zapomnij o wygodzie :) tak w skrócie :)

Halun666
komentarz
komentarz
40 minut temu, Youki napisał:

O ile nie jest ślepy to tak :)

Generalnie poczekałbym kilka tygodni na laptopy z GTX 1050 Ti.

 

chętnie bym poczekał, niestety nie mam tego przywileju i jeszcze w ten weekend muszę sfinalizować zakup :/

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości, biere ipsa ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.