x-kom hosting

Mieszanie różnych pamięci ram

QOU
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
W tym temacie chciałbym rozwiać swoje wątpliwości odnośnie mojej pamięci ram
Moja płyta główna: Gigabyte H97M-D3H
Moja pamięć ram : Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600 MHZ 8CL DDR 3 (w jednej kości)
Przechodząc do sedna sprawy; po wymianie karty graficznej - z GTX'a 750ti na RX'a 480 - zauważyłem spadki fps do 30 klatek. Przynajmniej tak jest w Skyrimie. Bawiłem się w wymuszanie wyłączenia v-sync'u poprzez sterowanie opcjami karty. Z początku dało radę , ale po czasie wróciło do poprzedniego stanu. Inaczej to się ma z GTA V gdzie można normalnie wyłączyć v-sync. Nagłe spadki zniknęły i pojawiły się te "normalne" spadki (chodzi o to że normalnie 60klatek , ale jak już wiadę w trawę etc to spadnie o te 10 klatek). Nie mniej jednak po czasie gry można zobaczyć spadek wydajności. Teraz chciałbym nawiązać do tematu ; z mojej strony winą jest pamięć ram. Na starej karcie grafiki nie było tego widać , tych własnie spadków wydajności gry. RX'a mam od MSI więc karta się nie przegrzewa. Inaczej może być z procesorem ,ale tego nie sprawdzałem. Pamięć ram w moim komputerze nie jest w trybie dual channel , a jak wiemy ów tryb da nam przynajmniej 10% do wydajności komputera (!). Nie było by problemu z dokupieniem pamięci gdyby nie była tak niedostępna. Nie mogę znaleźć identycznej pamięci. Po za tym , wolne ładowanie i freezy nawet przy ładowaniu przeglądarki (mam firefoxa) przyprawia mnie o ból głowy. Nie sądze że jest to wina twardziela. Dlatego zwracam się do Was o pomoc.
I teraz tak ; w płycie głównej ustawienie pamięci wygląda : a-b-a-b . Gdybym kupił 2x4GB o co prawda mniejszym CL i ustawił te pamięci : 4-8-4-b to czy te pamięci 4gb były by w dual channel ? Czy lepiej nie bawić się w takie rzeczy i kupić kolejną jedną kość 8gb o podobnym CL i MHZ ale innej firmy ? Z tego co czytałem to takie kości mogą ze sobą nie działać.
Cała specyfikacja komputera (jeśli było by to potrzebne) :
Intel I5 4570 6MB 3.2Ghz
Płyta główna Gigabyte H97M-D3H
Karta graf. MSI RX 480 8GB GAMING X
Jedna kość Ram Crucial Ballistix Tactical 8GB 1600 MHZ 8CL DDR 3
Zasilacz Be Quite Power Zone 650w
Obudowa Zalman Z9 Plus (4 wiatraki dodatkowe)
Windows 10 Pro
Dysk HDD 1TB WD Blue

#edit. Jeśli kogoś to interesuje to mam na oku te Ramy : http://www.komputronik.pl/product/226089/hyperx-fury-red-8gb-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl10-dimm-.html?gclid=Cj0KEQiAnb3DBRCX2ZnSnMyO9dIBEiQAOcXYH4wYwt1i1iJouMevh8CrepZ32eulVFGz0nAFWqzMYhIaAo-w8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez QOU
Braki w temacie

Youki
komentarz
komentarz

Dokup kolejną kostkę do obecnej i tyle.

 

QOU
komentarz
komentarz

Ale czy to może być kostka innej firmy ? Czytałem że jak się łączy to może źle chodzić.

 

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, QOU napisał:

Ale czy to może być kostka innej firmy ? Czytałem że jak się łączy to może źle chodzić.

 

 

Ważne żeby parametry były takie same, zła współpraca kości to niestety kwestia losowa, zdarza się że kości tej samej firmy się ze sobą gryzą. 

QOU
komentarz
komentarz (edytowane)
bemol911
komentarz
komentarz

Powinno być ok. 

QOU
komentarz
komentarz

Jestem ciekaw czy rozwiązało by to mój problem. Czyli mam rozumieć że kupując kostkę z innym CL , to obie kości będą pracowały z tym wolniejszym (w tym przypadku 9) ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

QOU
komentarz
komentarz

Dobra , dzięki Panowie za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.