x-kom hosting

Wolne ładowanie się gier.

Mateusz512
utworzono
utworzono

Witam!

Ostatnio zakupiłem do swojego zestawu kartę graficzną GTX 1060 6GB i postanowiłem zakupić GTA V, po zainstalowaniu wszystko było fajnie, odpalam online i zdziwienie, czekałem prawie 5min na dołączenie do gry, gdy już dołączyłem wchodzę do misji i znów czekanie. To samo jest na singleplayer wiec to trochę irytuje gdy rozpoczynam grę i muszę czekać 5min na załadowanie.

Wie ktoś może co jest powodem tej zwieszki? Co trzeba wymienić?

Dysk HDD:

SEAGATE ST1000DM003 1TB 7200 64MB SATA III NCQ

 

RAM:

DDR3 GOODRAM 2x4GB/1600MHz PC3-12800 (1600MHz) CL11

 

Zamierzam kupić jeszcze dysk SSD Transcenda ale nie wiem czy to coś pomoże.

 

CMPatryk
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie przejmuj się tym ta gra tak ma, chociaż faktycznie dysk SSD może przyśpieszyć wczytywanie. Jaki masz procesor?

Edytowane przez CMPatryk
Mateusz512
komentarz
komentarz

Procek i5 4590

  • 2 tygodnie później...
Mateusz512
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej a jaki ssd najlepiej by się nadawał do tego zestawu? Celuję w Hyperx 128GB lub Plextora 128GB i obudowę jeszcze wymienię bo gdy gram przez pierwsze 30min lub 1,5h to nic sie nie dzieje a po 2h zaczyna sie grzać karta i blackplate, pozatym co chwile spadki fps do 1 fps z przycinką i wraca znów na 50-70fps ale gdy zresetuje gre wszystko wraca do normy, do tego co jakiś czas wywala mi też gre ale to chyba z przeciazenia dysku bo jak zminimalizuje gre to ledwo co da sie zrobic na pulpicie

Edytowane przez Mateusz512
Adam551
komentarz
komentarz

W moim przypadku było tak, że tak samo jak u ciebie gry się ładowały długo i musiałem sam do tego dojść, bo nigdzie tego nie było i powodem długiego wczytywania gier było zużycie procesora (100%) co większość (60%) obciążał svchost.exe, co oznaczało, że Windows Update szukał aktualizacji w nieskończoność. Musiałem pobrać ze strony Microsoftu jakieś poprawki i zainstalować lub zaznaczyć opcję, że ''Nigdy nie sprawdzaj aktualizacji''.

 

Miałem dysk SSD, który jest szybszy od HDD.

Najlepiej gry się instaluje (raczej, nie jestem pewny) na dysk SSD, którego nie masz.

Mateusz512
komentarz
komentarz

U mnie to raczej jest zbyt duże obciążenie karty graficznej bo czasami jest 99% i smiga, przy dluzszej grze są skoki do 100% i chwilowy lag, 1fps i wraca do normy. Wykorzystanie procesora miałem max 90% i jeszcze nie wzrosło do tej pory. Ale temperatury na karcie potrafią skoczyć nawet do 76 stpni i wtedy te lagi się zaczynają. Procek ma te 50-60 stopni ale to pewnie przez boxowe chlodzenie i niezbyt wentylowaną obudowę którą mam zamiar zmienić i wtedy zobaczymy.

Adam551
komentarz
komentarz

Temperatura procesora jest dość dobra.

Jaką masz Kartę Graficzną?

Mateusz512
komentarz
komentarz

MSI GTX 1060 GAMING X

Teraz to już w ogóle znikają textury podczas jazdy, te spadki fps co chwile do 1fps i wraca. Mam włączone v-sync ale to nic nie zmienia bo bez tego jest tak samo.

Mateusz512
komentarz
komentarz

A opłacałoby mi się pakować do tego zestawu GoodRam Iridium PRO 240GB czy nie za bardzo?

Mahone
komentarz
komentarz
Dnia 15.01.2017 o 19:55, Mateusz512 napisał:

MSI GTX 1060 GAMING X

Teraz to już w ogóle znikają textury podczas jazdy, te spadki fps co chwile do 1fps i wraca. Mam włączone v-sync ale to nic nie zmienia bo bez tego jest tak samo.

 

Witaj

Mam dokładnie tą samą kartę od tyg.(proc. i5 4690) i również mam takie problemy ..co prawda akurat w GTA 5 mam 50/60FPS,ale w innych grach są straszne spadki FPS na każdych detalach..Rozwiązałeś problem ?.

QOU
komentarz
komentarz

Aktualne sterowniki ? Zalecam odinstalować te co masz teraz i zainstalować te najnowsze 

Mateusz512
komentarz
komentarz

Powiem wam że była to wina na 100% dysku HDD ponieważ nie wyrabiał z wczytywaniem tekstur, kupiłem wraz z obudową SSD i jest na nim tylko system oraz kilka programów i szczerze powiedziałabym że wszystko szybciej działa tzn. W grach brak jakichkolwiek braków w teksturach i trochę szybsze wczytywanie się gier (ten HDD tak jakby był obciążony i to powodowało braki tekstur).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.