x-kom hosting

12GB RAM w różnych kościach

fnx
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

kupiłem laptopa, który wyposażony był od razu w 12GB ram w dwóch kościach: 4GB PC3-12800 oraz 8GB PC3-10700 DDR3, w załączniku wrzucam screena z CPU-Z. I teraz mam dwa pytania:

1) Czy taka konfiguracja kości jest "zdrowa" dla laptopa i nie robi to żadnego problemu, że są to kości o innej pojemności i częstotliwości? Nie chodzi mi o to, że prędkość jednej z kości będzie przez to zmniejszona tylko czy fizycznie wpływa to źle na samego laptopa w jakikolwiek sposób.

2) W jakiej konfiguracji najlepiej mógłbym dołożyć w przyszłości 8GB RAM, czy powinienem kupić kolejną kość PC3-10700 czy lepiej jak już wymienić obydwie kości na 2x8GB szybszych kości. Proszę również o polecenie konkretnych kości na przyszłość.

 

Pozdrawiam

ram.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Wszystkie kostki pracują na częstotliwości najwolniejszej kostki.

Co to dokładnie za model laptopa?

fnx
komentarz
komentarz

Tak podejrzewałem a czy wpływa to jakoś negatywnie na mobo albo na cokolwiek innego? Laptop to Thinkpad X230

Youki
komentarz
komentarz
27 minut temu, fnx napisał:

Tak podejrzewałem a czy wpływa to jakoś negatywnie na mobo albo na cokolwiek innego?

Nie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.