x-kom hosting

Skaczące taktowanie procesora po OC i5 750

Kriss01
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, problem polega na tym że po OC procesora mam takie skoki jak na załączonym zdjęciu (od 2054MHz - 4740MHz gdzie powinno być stałe 3318MHz). Przy obciążaniu go programem LinX procesor przechodzi bez błędów i max temp to 67*C. Na załączonym zdjęciu jest po graniu w GTA V (full HD, ustawienia wysokie). W BIOS'ie ustawiałem Vcore na 1,17500V, zasilacz CoolerMaster B600 600W, chłodzenie SilentiumPC Spartan LT płyta główna Asus P7P55LX. W razie pytań proszę pisać, proszę o szybką pomoc bo boje się o swój komputer :( 

1.PNG

Edytowane przez Kriss01

OskarOski
komentarz
komentarz

Sory ze nie odpowiedzialem w poprzednim temacie. Nie mam pomyslu, w biosie nic nie widze. Sprawdz jeszcze innymi programami. OCCT jest wiarygodny.

Kriss01
komentarz
komentarz

Spoko, dobra sprawdzę i dam znać co i jak.

Tak to wygląda. W HWMonitor masakra, a w OCCT wszystko dobrze. :/

3.PNG

OskarOski
komentarz
komentarz

Podejrzewam że nie mozliwe abys mial 4400Mhz :P Odpal OCCT i potestuj :) Sprawdz jeszcze jakimiś innymi programami, CPU-Z , AIDA64. 

Kriss01
komentarz
komentarz (edytowane)

No w OCCT po dłuższym korzystaniu z kompa tak to wygląda: CPU #0: 3241MHz >> 3476MHz i Bus: 156MHZ >> 162MHz, a powinno być stałe 3317MHz i Bus 158MHz, czyli Bus Speed sam się przekręca. Wgl dzisiaj jak grałem to miałem 57** Mhz O.o więc coś musi być zjeba***. W OCCT pokazuje mi inną wartość niż w HWMonitor. :/

Edytowane przez Kriss01
  • 2 tygodnie później...
Qba95
komentarz
komentarz

A co pokazuje Ci w Cpu-Z?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.