x-kom hosting

Windows XP

kamilnh191
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z zainstalowaniem windowsa xp z pendrvia na laptopie, po bootowaniu pendraiva wrzuciłem system na pena i po ustawieniu w biosie by odpalało z pena pokazuje się komunikat,, An operating system wasnt found. Try disconnecting any drivers that dont contain an operatin system ,,  próbowałem na róznych systemach xp. Na innym komputerze to samo, z windowsem 8 czy 7 nie miałem takiego problemu. Próbowałem także odpalić z poziomu już włączonego systemu winows 7 i kiedy daje setup pokazuje się główne okno xp ale opcja instalacji jest zacieniowana. Spróbowałem także formatu dysku przez gparted ale też nie poskutkowało, nadal ten sam komunikat pokazuje jedyny efekt to brak windowsa. Model laptopa na którym chcę zainstalować system to SAMSUNG NP-N150. Pozdrawiam.

15571110_384788938540867_1465909502_n.jpg.f8dace1afc553609668b60a9e1017b47.jpg

15591905_384788765207551_743633729_n.jpg.c5df279c29c4a875454d5f948a1448dd.jpg

pomocny
komentarz
komentarz

Witam, spróbuj zmienić opcje AHCI na IDE, może wtedy odpali, próbowałeś instalacji z płyty? rozumiem ze Windows oryginalny?

kamilnh191
komentarz
komentarz

 

Nie mam opcji na IDE, przy wybieraniu AHCL Mode Control mam do wyboru Manual lub Auto, przy Manulau pojawia się :

SATA Controller Mode Option do wyboru mam Compatible lub Enhaced, przy Enhaced pojawia się:

SATA AHCL Enable do wybory Disable oraz Enabled. 

Niestety próbowałem tutaj wszystkich kombinacji bez skutku. Ten netbook nie posiada wejścia na płyty, win org. 

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Czym/ Jak robiłeś na PenDrive botowalnego Win'a?

kamilnh191
komentarz
komentarz

Przez wiersz poleceń i też jakimś programem próbowałem ale nie pamietam nazwy, preferuje cmd poprostu.

pomocny
komentarz
komentarz

Spróbuj nagrać obraz poprzez Windows 7 USB/DVD TOOL, może obraz jest uszkodzony?

kamilnh191
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten program chyba nie podchodzi pod xpeki z tego co pamiętam. Czy to może być wina biosu z tą instalacją? Warto spróbować akutalizacji BIOS z oficjalnej stronki Samsunga? http://www.samsung.com/pl/support/model/NP-N150-HAP1PL Obecnie Bios to :Phoenix SecurceCore(tm) NB Version 00HF.M075.20101010.JIP

Edytowane przez kamilnh191
cinomatic
komentarz
komentarz

Najczęściej używany Win To Flesh proponowałbym spróbować.

System masz oryginalny?

  • Dobra wypowiedź 1
kamilnh191
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jest. Trochę nie ogarniam tego Win to flasha niby wybrałem windows i sie powiodło ale może zrobiłem coś nie tak, pokazało mi niebieskie okno ale się resetuje i tyle. Masz może jakiś poradnik do tego programu?

Udało mi się odpalić instalator i tak to wygląda ale po formacie dysku instalacja się kończy bo niby dysk jest uszkodzony a windows 7 zainstalowałem zaraz po tym.

15879031_394347217585039_1476017425_n.jpg

15934589_394347470918347_1426101571_n.jpg

Edytowane przez kamilnh191
pomocny
komentarz
komentarz

Wejdź w Google grafika, wpisz Windows XP pulpit zrób print screena, wydrukuj i przyklej do ekranu laptopa, mam nadzieję że pomogłem 

 

 

// Bardzo pomogłeś - jeszcze jedna taka rada i będzie Ostrzeżenie

// Cinomatic

cinomatic
komentarz
komentarz

hmmm.... to jeszcze inaczej ... ściągnij program Yumi i zrób sobie botowalnego Pendriva z GParted.

Najpierw przez ten program sformatuj dysk a później już tak jak do tej pory przez Win to Flesh zainstaluj Wina.

  • Dobra wypowiedź 1
kamilnh191
komentarz
komentarz

Działa, wielkie dzięki za pomoc cinomatic. Temat do zamknięcia.

cinomatic
komentarz
komentarz

Dobrze, że się udało.

Pozdro ;]

  • 1 rok później...
Dawid5157
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Wie ktoś gdzie mogę znaleźć sterownik do WI-FI Windows XP ? poszukuje tego sterownika Intel PROSet/Wireless

 

 

 

screenshot_20180614_153116.png

Edytowane przez Dawid5157

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.