x-kom hosting

XMP Profile przy kościach różnej wielkości.

ZKU
utworzono
utworzono

Cześć,

Mój Radeon 7870 wyzionął ducha a metoda z piekarnikiem niestety odpada, wiec czas na zakup nowej karty.

Myślę nad GTX-em 1060, wertowałem internet w poszukiwaniu informacji czy jest sens pchać tą kartę do 6 letniego procka i natrafiłem na ten film. Jest na nim pokazana ciekawa zależność między częstotliwością ramu a ilością FPS podczas parowania mojego procka z "nowszymi" kartami graficznymi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=frNjT5R5XI4

 

Mój sprzęt to:

I5 2500K @4,5 GHz

AsRock P67 Pro3 b3

Chieftec CFT-650-14CS

 

Co do ramów to do tej pory miałem 4x2GB HyperX z identycznymi profilami XMP (1600MHz,identyczne timingi) nie pamiętam dokładnie, działały razem, nic się nie gryzło.

Teraz mam dylemat ponieważ 8GB ramu przestaje już wystarczać a ja mam zapchane wszystkie sloty, ale mam także HTPC w którym siedzi jedna kość 4GB HyperX XMP profile taki sam jak w tych 2GB kostkach.

Czy możliwe jest abym w sloty (1,3) w MB wsadził 2x2 a w sloty (2,4) 2x4? Czy uda się włączyć profil XMP, a może nawet podkręcić jeszcze te ramy. Płyta obsługuje do 2100MHz.

Nie chcę sprzedawać/kupować ramów ponieważ niedługo czas na przesiadkę na coś nowszego. Po prostu nie wiem czy zamawiając grafikę nie dorzucić do koszyka 1 kostki 4GB HyperX.

 

z góry dziękuje za odpowiedzi.

pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

CPU po OC, względnie można dać GTX 1060 6 GB.

3 minuty temu, ZKU napisał:

wsadził 2x2 a w sloty (2,4) 2x4?

JEst taka możliwość.

 

  • Dobra wypowiedź 1
ZKU
komentarz
komentarz

Dzięki Youki za błyskawiczną odpowiedź.

Niestety temat nie aktualny, nie ma w sprzedaży już takich kości "nowych" .

Youki
komentarz
komentarz

Nie muszą być identyczne, byleby parametry pracy się zgadzał.y

 

ZKU
komentarz
komentarz

Wiem,

W tej chwili mam pomieszane genesis i zwykłe HypeX, a te 4GB to blu. wszystkie (9,9,9,27,1.65V).

Na morelach w x-kom'ie czy nawet na allegro nie ma już HypeX o takich parametrach.

Albo CL10, albo CL9 na 1.5V.

2 różnych producentów nie pomieszam bo pracuje w firmie produkującej komputery i widzę co się czasem dzieje jak się włoży np.samsungi i hynixy o tych samych parametrach.

8GB musi wystarczyć do przesiadki na DDR4.

Dzieki jeszcze raz.

Youki
komentarz
komentarz

Nie muszą być od tego samego producenta.

5 godzin temu, ZKU napisał:

włoży np.samsungi i hynixy o tych samych parametrach.

To kwestia losowa, nawet jak włożysz kostki od tego samego producenta to mogą się gryźć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.