x-kom hosting

Plik stronnicowania

leelareso
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam czytałem kupę artykułów o tym i robiłem kupe testów

1.Mam 16 gb ram i czy zostawić włączone / wyłączone.

2.jeżeli włączone to ilę ustawić (robiłem test, uruchamiałem gry + przeglodarka z kartami/ youtube to miałem 7gb ramu wolnego i specjalnie zostawiłem ustawiony plik stronicowania na min16 mb do max 1 gb, plik stronnicowania się nie powiększył dalej jest 16 mb) Aktualnie mam wyłączony i nie mam problemu z aplikacjami i grami + dysk już nie mieli dużo  bo przystko robi się w pamieci ram a nie z hdd

 

Edytowane przez leelareso

Matematyk0
komentarz
komentarz

Pliki stronicowania to pliki na dysku, które w przypadku braku wolnego miejsca w pamięci RAM, służą jako jej zamiennik, a właściwie rozszerzenie. 16GB RAM to na tyle dużo, że nawet przy włączonych grach i kilkunastu (kilkudziesięciu) kartach przeglądarki nie powinno zabraknąć miejsca. Mówisz, że miałeś 7GB wolnego RAMu i nie zwiększył się plik stronicowania - było sporo wolnego miejsca, więc nie trzeba było korzystać z wiele razy wolniejszego dysku.

 

Jeżeli chodzi o ustawienie, zostaw włączone i pozwól systemowi automatycznie zarządzać rozmiarem pliku stronicowania (Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Opcje wydajności -> Zaawansowane -> Zmień pamięć wirtualną -> Zaznacz automatyczne zarządzanie). Jeżeli bardzo zależy Ci na miejscu na dysku (bardzo mały dysk systemowy/partycja systemowa, typu 32GB), możesz ustawić na jakąś sztywną wartość, np. 1GB, o którym wspominałeś. Jeżeli nie używasz programów profesjonalnych, spokojnie wystarczy.

 

leelareso
komentarz
komentarz

czekam na inne opinie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.